خبر خوب برای زیدان: کروس و والورده به لیورپول می‎‌رسند

روند بهبودی تونی کروس و فده والورده، دو هافبک ارزشمند، رئال مادرید سرعت گرفته و زین الدین زیدان می تواند روی آنها در دیدار برابر لیورپول در چمپیونزلیگ و ال‌کلاسیکو حساب کند....

به گزارش "ورزش سه"، پس از شوک خبر ناگهانی مصدومیت جدید سرخیو راموس که باعث می شود کاپیتان لوس بلانکوس در سه دیدار سرنوشت ساز این فصل رئال مادرید غایب باشد، زین الدین زیدان اکنون م یتواند نفس راحتی بکشد چرا که تونی کروس و فده والورده با سرعت گرفتن روند بهبودشان می توانند در دو دیدار رفت و برگشت برابر لیورپول در چمپیونزلیگ و همچنین ال کلاسیکو برابر بارسا به کمک سرمربی فرانسوی بیایند.

تونی کروس و فده والورده هر دو گام های مثبتی در جهت بهبود سریع مصدومیت‌شان برداشته اند و در صورتی که در روزهای آینده در این مسیر دچار افت نشوند و مصدومیت آنها مجددا عود نکند، هر دو می توانند در بازی برابر شاگردان کلوپ در روز سه شنبه حاضر باشند.

تونی کروس که در اردوی تیم ملی آلمان در تعطیلات بازی های ملی دچار مصدومیت عضلانی شده بود، ترجیح داد تا به والدبباس بازگشته و برای بازی های مهم و سرنوشت سازی که پیش روی رئال مادرید است آماده شود. یوآخیم لوو، سرمربی آلمان، و شاگردانش در غیاب کروس در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بسیار به دردسر افتادند و با باخت ۲-۱ برابر مقدونیه شمالی در آخرین بازی اکنون حضور در جام جهانی قطر را در خط رمی بینند.

کروس اما با توجه به مصدومیتی که داشت احساس می کرد در صورت ماندن در اردوی تیم ملی آلمان اوضاع باری او بدتر خواهد شد و ممکن است مصدومیت جدی تری نصیبش شود. زیدان نیز به گرمی از این تصمیم هافبک آلمانی خودتشکر کرد چرا که سرمربی رئال می داند مثلث جادویی کاسمیرو، کروس و مودریچ  کلید فائق آمدن رئال مادرید بر مشکلاتی است که در سه بازی مهم پیش رو، پس از بازی فردا با ایبار، برابر آنها قرار دارد. کروس همچنان کمی احساس ناراحتی می کند اما خود را تحت فشار خواه گذاشت تا به رئال مادرید کمک کند.

فده والورده نیز که در آخرین بازی رئال مادرید برابر سلتا ویگو مصدوم شده بود، شرایطی مشابه دارد. هافبک اروگوئه ای رئال در ماهیچه پای راست خود احساس ناراحتی می کرد، اما نیازی به معاینات و بررسی های دقیق پیدا نکرد. او در این دو هفته با فیزیوتراپی مشکل خود را بر طرف کرده و اکنون بدون درد یا ناراحتی می تواند دوباره با توپ کار کند.

روز سه شنبه والورده هم در صورت صلاحدید زیدان می تواند برابر لیورپول به میدان برود. البته به نظر می رسد که زیدان به والورده به شدت نیاز داشته باشد مخصوصا با توجه به اینکه این بازی قطعا یک بازی به شدت فیزیکی و درگیرانه خواهد بود و در این زمینه هیچکس به پای ستاره اروگوئه ای رئال نمی رسد.

با این اوصاف می شود گفت که زیدان بالاخره می‌‌تواند نفس راحتی بکشد... راموس، کارواخال و هازارد در بازی برابر لیورپول غایب خواهند بود اما آنها دست کم تونی کروس و فده والورده را در سه بازی که سرنوشت این فصل را برای آنها روشن می کند در اختیار خواهند داشت.

تگ ها


فدریکو والورده تونی کروس رئال مادرید