خبر خوب/صعود خاکسار و علیپور به نیمه نهایی

رقابت های کاراته بازی های همبستگی کشور های اسلامی امروز (شنبه) رسما آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند ......

رقابت های کاراته بازی های همبستگی کشور های اسلامی امروز (شنبه) رسما آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند ...

رقابت های کاراته بازی های همبستگی کشور های اسلامی امروز (شنبه) رسما آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مسابقات کاراته چهارمین دوره بازی های همبستگی کشور های اسلامی امروز(شنبه) آغاز شد و رزیتا علیپور  در وزن 61- کیلوگرم به عنوان اولین نماینده ایران در این دوره از رقابتها به روی تاتامی رفت و در اولین بازی با نتیجه 6 بر صفر کاراته کای پاکستانی را شکست داد.
علیپور در دومین مبارزه به مصاف "دوینا دیا" از اندونزی رفت و در حالی که 26 ثانیه تا پایان مبارزه وقت باقی بود توانست با نتیجه 8 برصفر این حریف را شکست دهد. علیپور با این پیروزی به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. او در این مرحله با برنده مصر و ترکیه دیدار می کند.

در وزن 50- کیلوگرم نیز  نسرین دوستی در اولین گام به مصاف شرمین سگاران دارنده برنز آسیا در سال 2015 و سه برنز رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان از مالزی رفت و در هانتی با نتیجه 4 بر یک بر این حریف غلبه کرد و به دور بعد راه یافت. دوستی در دومین دیدار به مصاف "سرونیتا سوکوتندل" از اندونزی رفت و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید و گام به دور بعد گذاشت.

در 55- کیلوگرم، طراوت خاکسار در نخستین مبارزه خود موفق شد یک بر صفر حریف ازبکستانی را مغلوب کند. خاکسار در مبارزه دوم "سیاکیلا جفری" از مالزی را یک بر صفر برد و راهی دور نیمه نهایی شد