خبر مهم یک نماینده مجلس درباره استقلال و پرسپولیس در پایان دربی

یک نماینده مجلس درباره سرنوشت استقلال و پرسپولیس صحبت کرد....

یک نماینده مجلس درباره سرنوشت استقلال و پرسپولیس صحبت کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید ظرف 6 ماه دو با شگاه استقلال و پرسپولیس را خصوصی‌سازی کند.

به گزارش مدال، مصطفی کواکبیان پس از تماشای دربی 89 پایتخت گفت: من نماینده تهران هستم و دو تیم استقلال و پرسپولیس هم ضمن اینکه برند ملی هستند دو تیم تهرانی هستند. دوستان به ما توصیه کردند که در این بازی حاضر شویم بازی خوبی هم بود و نظم و انضباط خوبی بر ورزشگاه حاکم بود. 

وی افزود: در قانون بودجه‌ای که ما تصویب کردیم وزارت ورزش و جوانان ظرف 6 ماه باید این دو باشگاه را خصوصی‌سازی کند و دولت فقط بر این دو باشگاه نظارت داشته باشد. در بودجه این مساله را پیش‌بینی کرده‌ایم که این دو باشگاه ظرف 6 ماه واگذار شوند. 

کواکبیان درمورد اینکه واقعا 6 ماه دیگر این دو باشگاه خصوصی خواهند شد گفت: همه دولت‌ها نه فقط این دولت دوست دارند که این دو باشگاه را داشته باشند اما دولت دیگر نباید تیم‌داری کند و باید نظارت کلی داشته باشد. 

وی درمورد اینکه اعلام کرده بود که به کی‌روش شهروند افتخاری ایرانی بدهند اما او از ایران رفت گفت: من به عنوان مسئول گروه دوستی ایران و پرتقال گفتم که این عنوان را به کی‌روش بدهند نه اینکه او حتما سرمربی تیم ملی ما بماند.  اکنون هم اگر او برگردد حاضریم به او شهروندی افتخاری ایران را بدهیم. 

کواکبیان درمورد قانون بازنشستگی و اجرای آن گفت: معتقدم که قانون بازنشستگی باید اجرا شود اما درمورد برخی بحث جایگزینی مطرح شد که مسائلی در قانون مطرح شده است.