ختافه ۰ - ۲ بارسلونا؛ طلسم‌شکنی بارسا با اولین کلین‌شیت فصل

بارسلونا موفق شد در دیداری دور از خانه مقابل ختافه به پیروزی رسیده و روند ناکامی خود در ورزشگاه حریفان را خاتمه بخشد...

بارسلونا موفق شد در دیداری دور از خانه مقابل ختافه به پیروزی رسیده و روند ناکامی خود در ورزشگاه حریفان را خاتمه بخشد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته هفتم رقابت‌های لالیگای اسپانیا، ختافه در ورزشگاه آلفونسو پرز میزبان بارسلونا بود که این دیدار در نهایت با پیروزی ۲-۰ شاگردان واورده به پایان رسید.

بازی با سرعت خوبی آغاز شد و دو تیم بازی را پایاپای دنبال می‌کردند. در دقیقه ۱۱ ضربه زیبای کارلس پرز با واکنش داوید سوریا راهی به دروازه پیدا نکرد. دقایقی بعد فرصت برای ختافه به وجود آمد اما ضرب آنخل رودریگز در شرایط تک به تک با ایستادگی تراشتگن مهار شد. حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۲۲، ضربه زمینی و خطرناک لوئیس سوارز از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه ختافه به بیرون رفت.

هر چه از جریان بازی می‌گذشت مالکیت توپ بارسا بیشتر می‌شد و در نهایت در دقیقه ۴۱، پاس بلند و زیبای مارک آندره تراشتگن، سوارز را با دروازه ختافه تک به تک کرد تا مهاجم اوروگوئه‌ای با یک ضربه چیپ زیبا از پشت محوطه جریمه دروازه را باز کرده و میهمان زردپوش را در این بازی پیش بیاندازد. در ادامه اتفاقی رخ نداد تا شاگردان والورده با برتری ۱-۰ به رختکن بروند.

بارسلونا نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و در همان اوایل کار، روی ریباند ضربه راه دور کارلس پرز، این جونیور فیرپو بود که با تیزچنگی گل دوم کاتالان‌ها را به ثمر رساند. در دقیقه ۶۲ باز هم ضربه لوئیس سوارز، با واکنش رودریگز راهی به دروازه پیدا نکرد. در دقیقه ۶۸، گریزمان روی یکی از معدود حرکات خود در این بازی، با واکنش سنگربان ختافه، در گلزنی ناکام ماند.

در دقیقه ۸۰، بارسا با اخراج کلمنت لانگله ۱۰ نفره شد تا در دقایق پایانی ختافه فرصت عرض اندام بیشتری پیدا کند. تلاش‌های ختافه ادامه داشت اما بازیکنان بارسا با حفظ توپ سعی در مدیریت بازی داشتند و در نهایت این بازی با پیروزی ۲-۰ مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.

بارسلونا با کسب پیروزی و طلسم‌شکنی در دیدارهای دور از خانه، ۱۳ امتیازی شد و موقتاً به رده سوم جدول لالیگا صعود کرد.

اخبار مرتبط:

هدف اصلی بارسلونا در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰

ختافه ۰ - ۲ بارسلونا؛ طلسم‌شکنی بارسا با اولین کلین‌شیت فصل

تگ ها


ورزشگاه آلفونسو پرز ارنستو والورده هفته هفتم لالیگا بلوگرانا فوتبال جهان فوتبال