خداحافظی اسطوره ایسلندی هندبال جهان

یکی از بهترین بازیکنان تاریخ هندبال ایسلند، والور سیگوردسون ۴۰ ساله در چند روز گذشته آوریل ۲۰۲۰ تصمیم گرفت از هندبال خداحافظی کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیگوردسون در اینستاگرام خود نوشت: "بعد از ۲۵ سال در سالن های هندبال و ۲۱ سال حضور در تیم ملی ، تصمیم گرفتم به سفر رقابتی خود پایان دهم."

آخرین ایستگاه در کار وینگر چپ درخشان ایسلند ، پاری سن ژرمن بود که به دلیل بحران ناشی از بیماری همه گیر کرونا قهرمان فرانسه شد. او همچنین پیراهن تیم های کیئل ، بارسلونا ، رین-نکارلوئن ، گومرزباخ ، اسن و آکوریری را در دوران حرفه ای خود به تن کرده است.در پیراهن بارسلونا ، وی در سال ۲۰۱۵ پس از پیروزی مقابل وسزپرم با زدن ۶ گل در فینال ، عنوان قهرمانی اروپا را کسب کرد. با بارسا در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قهرمان اسپانیا شد، در حالی که در بوندسلیگای آلمان در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با کیئل و در سال ۲۰۱۷ با رین نکارلوئن قهرمان شد.

افسانه سیگوردسون در تیم ملی هندبال ایسلند ۲۱ سال به طول انجامید و او در سال ۲۰۰۸ هنگامی که در المپیک پکن با ایسلند مدال نقره را به گردن آویخت به بزرگترین موفقیت خود دست یافت. او همچنین در مسابقات قهرمانی اروپا سال ۲۰۱۰ مدال برنز را کسب کرد.

وی کار خود را با تیم ملی ایسلند از سال ۲۰۰۰ در مسابقات قهرمانی اروپا در کرواسی آغاز کرد:"من ۲۰ سال داشتم ، واقعاً عصبی بودم و فکر نمی کردم باید موقعیت خود را ترک کنم. من به زدن گل فکر نمی کردم بلکه روی دویدن تمرکز داشتم. این یک خاطره سرگرم کننده بود ، اما من هنوز هم به یاد می آورم که چقدر عصبی بودم و چقدر برایم معنی داشت. "

دو سال پیش او با بیشترین گل زده در مسابقات ملی، رکورددار هندبال جهان شد. تا آن زمان این رکورد در اختیار یترکواکس از مجارستان با ۱۷۹۷ گل در پیراهن تیم ملی مجارستان بود، اما پس از آن سیگوردسون به رقم ۱۷۹۸ گل رسید. در طی دو سال گذشته تا ۲۰۲۰ ،رکورد او از ۳۶۵ بازی به تعداد ۱۸۷۹ گل افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:
حذف پلی‌آف لیگ برتر فوتسال شتاب‌زده بود 
شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان
استخدام ۲۳ قهرمان در وزارت ورزش و جوانان 

تگ ها


هندبال منهای فوتبال هندبال