خداحافظی ایتالیا با عربستان؛ سوپرجام در خاک ایتالیا

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال ایتالیا سوپرجام این کشور در ماه ژانویه و در خاک این کشور برگزار خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، درحالیکه دو دوره قبلی سوپرجام ایتالیا در کشور عربستان سعودی برگزار شده بود اما حالا فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد که سوپرجام امسال این کشور بین دو تیم یوونتوس و ناپولی در تاریخ ۲۰ ژانویه و در خاک ایتالیا برگزار خواهد شد.

بر این اساس، دیدار دو تیم در منطقه رجیو امیلیا و در ورزشگاه خانگی باشگاه ساسولو برگزار می شود. در روز ۲۰ ژانویه قهرمان فصل گذشته سری آ‌، یوونتوس، و قهرمان سال گذشته جام حذفی ایتالیا، ناپولی در سوپرجام به مصاف هم خواهند رفت.

دیدار اول دو تیم در فصل جاری سری آ قرار بود طبق برنامه در ماه اکتبر برگزار شود اما در زمان اوج گیری موج بیماری کرونا در این کشور باشگاه ناپولی از سفر کردن به شهر تورین برای دیدار با یوونتوس خودداری کرد و به این ترتیب بازی برگزار نشد. پس دیدار در سوپرجام اولین مصاف دو تیم در این فصل خواهد بود.

فدراسیون فوتبال ایتالیا به دلیل عدم حضور ناپولی در دیدار ماه اکتبر نتیجه را ۳-۰ به سود یوونتوس اعلام کرد و به عنوان جریمه یک امتیاز هم از حساب امتیازهای ناپولی کاست.

برگزاری سوپرجام ایتالیا در خاک ایتالیا در درون این کشور با استقبال زیادی مواجه شده است. در دو سال گذشته که این مسابقه در عربستان سعودی برگزار می شد از هواداران گرفته تا نهادهای حقوق بشری اعتراض شدیدی به فدراسیون فوتبال ایتالیا داشتند و خواهان بازگشت سوپرجام به ایتالیا بودند.

بیشتر بخوانید:

آندره پیرلو: تا کریسمس ۱۰ فینال داریم

حضور استراماچونی روی نیمکت تیم ایتالیایی تکذیب شد

 

 

تگ ها


سوپر کاپ ناپولی فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال