خداحافظی بهرنگ با تشکر از راجر فدرر

بهرنگ صفری مدافع ۳۵ ساله پیشین تیم ملی سوئد و باشگاه مالمو که متولد تهران است و اصلیتی ایرانی دارد، از فوتبال خداحافظی کرد....

به گزارش ورزش سه و به نقل از یاران ورزشی ، صفری که هیچ‌گاه تصمیم نگرفت سوئد را رها کند و به ایران بیاید تا پیراهن تیم ملی را بپوشد، در دوران فوتبالش به طور قرینه تیم‌هایش را انتخاب کرد. ابتدا برای مالمو بازی کرد، سپس به بازل پیوست و بعد از عضویت در اندرلخت به بازل برگشت. در نهایت هم با پیراهن مالمو خداحافظی کرد. بهرنگ ۳۱ مرتبه پیراهن تیم ملی سوئد را پوشید و در یورو ۲۰۱۲ هم عضو این تیم بود.


صفری در تمام سال‌هایی که فوتبال را به صورت حرفه‌ای بازی کرد به عناوین متعددی دست یافت. او همراه با بازل، پنج عنوان قهرمانی در لیگ سوئیس و یک قهرمانی در جام حذفی را به دست آورد. دو قهرمانی لیگ بلژیک همراه با اندرلخت هم به نام این مدافع چپ ثبت شده است.


همچنین صفری در ترکیب مالمو هم موفق شد سه بار قهرمان لیگ سوئد شود. یعنی این بازیکن که طی ماه‌های گذشته اغلب در پست دفاع مرکزی به میدان می‌رفت، روی هم یازده بار جام قهرمانی را بالای سر برده و از این حیث آمار درخشانی به ثبت رسانده است.


صفری در طول این سال‌ها با بازیکنان بزرگی نیز همبازی بود. از زلاتان ابراهیموویچ در تیم ملی سوئد تا والتر ساموئل آرژانتینی در بازل سوئیس. او را در سوئد به عنوان یک مدافع چپ خوب تأیید و همیشه از توانایی‌های این بازیکن به نیکی یاد می‌کردند. او که در سوئد، سوئیس و بلژیک قهرمانی لیگ را جشن گرفته بود، در پیامی برای خداحافظی‌اش، از همه و به طور ویژه از راجر فدرر هوادار مشهور بازل که پیامی برای خداحافظی‌اش ارسال کرده بود، تشکر کرد.

تگ ها


تیم ملی سوئد بهرنگ صفری سوئد