خداحافظی بچه گرگ؛ جدایی ده‌روسی از رم

باشگاه رم اعلام کرد بازی مقابل پارما، آخرین دیدار ده‌روسی است....

باشگاه رم اعلام کرد بازی مقابل پارما، آخرین دیدار ده‌روسی است.

اخبار بد زود منتشر می‌شود. اخبار بد سریع منتشر می‌شود و حالا اخبار بد به سراغ رم آمده است.
برای هواداران رم نه آن‌قدر نایب قهرمانی در ۹ فصل پس از آخرین قهرمانی‌شان در سری‌آ ناراحت کننده است و نه آن‌قدر شکست مقابل لیورپول در نیمه‌نهایی سال گذشته با اختلاف ۱ گل آن قدر غمگین کننده است که برای ادامه زندگی نا امید شوند. برای آن‌ها غمگین‌ترین لحظه خداحافظی بازیکنانی است که سال‌ها برایشان افتخار آفریده و بعد از هر گل به سمت کوروا سود (ضلع جنوبی استادیوم المپیکو) آماده تا شادی را با هم تقسیم کنند. برای سال‌ها توتی این وظیفه را بر عهده گرفته بود اما برای همه سوال بود چه کسی وارث گلادیاتور خواهد بود؟
دانیله ده‌روسی سوپر من نبود. شخصیت جذاب رسانه‌ها هم نبود. او امید هواداران رم برای دوران پسا «ایل کاپیتانو» بود. در حالی‌که هرروز گرد پیری روی موهای توتی می‌نشست و سرمربی وقت به خاطر لجبازی او را روی نیمکت می‌نشاند، مشاهده شماره ۱۶ بر تن یک بازیکن، قند در دلشان  آب می‌کرد تا هنوز کسی هست که شان و قداست لباسشان را در زمین حفظ کند. نایب بر حق همین‌جاست! ایل کاپیتانوی بعدی اوست. اما کسی حواسش به عقربه‌های ساعت و تقویم و خط زدن روز‌های رفته نبود. کسی نمی‌دانست استعداد کشف شده در زمان کاپلو هم ۳۵ ساله شده و دیگر وقت آن رسیده وارث خود او مشخص شود.
حالا اعلام شده دیدار رم مقابل پارما آخرین بازی ده‌روسی با پیراهن جیالوروسی است تا همه طرفداران تیم قرمزپوش شهر ابدی لعنت بفرستند به گذر زمان. خود را نکوهش کنند که چرا به اندازه‌ای که باید از حضور او لذت نبردیم و حالا باید در چشم بهم زدنی، شماره ۱۶ را در عکس‌ها ببینیم نه در زمین چمن. 
جوانک ۱۷ ساله‌ای که به عنوان مهاجم از «اوستیا مارته» به آکادمی رم پیوسته بود حالا منتظر مشاهده تیتراژ پایانی سریال «۱۸ سال عشق و تعصب» در لباس جیالوروسی است. هافبک متعصبی که آن‌قدر محبوبیت کسب کرده که مدیران حتی جرات فکر به فروش او را ندارند و فقط اعلام کرده‌اند این دیدار آخرین بازی او برای رم است.
حالا کورواسودی‌ها ۱۳ روز فرصت دارند تا خود را برای یکشنبه سیاه آماده کنند.با آن‌ها باید کاپیتانشان خداحافظی شایسته ای داشته باشند. کاش ده‌روسی از فوتبال خداحافظی کند. رمی‌ها طاقت دیدن دانیله را جز در لباس رم ندارند.

شما می‌توانید ویدیوی خداحافظی دانیله ده‌روسی از باشگاه رم را اینجا ببینید