خداحافظی «رضا آقای گل» در پایان فصل

کاپیتان تیم صبا بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت که در پایان فصل برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کند ......

کاپیتان تیم صبا بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت که در پایان فصل برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کند.
به گزارش مدال به نقل از"ورزش سه"، رضا عنایتی که از سال 77 در آدونیس خراسان فوتبالش را شر وع کرده و تجربه بازی در تیم های زیادی داشت، امروز در سن 40 سالگی تصمیم گرفت در پایان فصل برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کند. او قصد داشت در بازی روز شنبه برابر استقلال از فوتبال خداحافظی کند اما به دلیل شرایط خاص صبا در راه بقا در لیگ برتر تصمیم گرفت این تصمیم را به پایان فصل موکول کند.
در متن نامه ای که عنایتی در اختیار ورزش سه قرار داده است آمده است:
روزی که بزرگان فوتبال می گفتند مرگ یک بازیکن دوبار است؛ یک بار وقتی که از فوتبال خداحافظی می کند و یک بار هم زمان مرگ، شاید خیلی به زبان آوردن این جمله ها را درک نمی کردم چراکه در آن زمان در اوج بودم و هرگز فکر نمی کردم روزی به پایان خط برسم.
امروز بعد از 20 سال حضور حرفه ای در فوتبال به پایان خط رسیده ام، به پایان یک زندگی شیرین در کنار شما هواداران عزیز و دوست دارم درک کنید که چقدر به زبان آوردن این جمله ها برای من سخت و طاقت فرساست.
شاید سال 77 و زمانی که در اوج جوانی فوتبالم را در آدونیس خراسان آغاز کردم فکر نمی کردم به امروز برسم، روزی که باید برای دوره ای موقت از عشق سال های جوانی ام فاصله بگیرم و مدتی بیرون از گود فوتبال باشم. در این سال ها آنچه همیشه به من انگیزه داد عشق هواداران فوتبال بود، از شمال، جنوب، شرق و غرب کشور پهناور ایران که همیشه به من لطف داشتند و من در سال های حضورم در فوتبال همیشه سعی کردم رفتاری کنم که آنها آزرده خاطر نشوند.
در زندگی همیشه همه چیز آنطور که خودت دوست داری پیش نمی رود، امروز که دارم نامه خداحافظی ام از دنیای بازیگری ام را می نویسم دوست داشتم پیراهن آبی استقلال را برتن کنم و با این تیم پرافتخار فوتبالم را کنار بگذارم اما صد حیف که این اتفاق برایم نیفتاد هرچند که به تقدیر احترام می گذارم و هرگز گله ای از خواست خدا ندارم.
اگر تصمیم داشتم در پایان بازی با استقلال از فوتبال خداحافظی کنم برای این بود که دوست داشتم چشم در چشم هواداران آبی دل این اتفاق برایم بیفتد و فکر می کنم هواداران خوب استقلال در شنبه شب، شب باشکوهی را برای من خواهند ساخت، شبی که قطعا تا آخر عمرم فراموش نخواهم کرد. البته با توجه به شرایطی که صبا دارد و نیازی که به من بود، روز شنبه از هواداران استقلال خداحافظی می کنم و در پایان فصل و بعد از برگزاری جشن ماندن صبا در لیگ برتر برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی می کنم تا جا برای بازیکنان جوان تر بیشتر باز شود.
البته هرگز لطف هواداران مشهدی را فراموش نمی کنم و من پیشرفت فوتبالم را مدیون آنها هستم، هوادارانی که چه در زمانی که در تیم های این شهر بازی کردم و چه زمانی که بیرون از مشهد بودند همواره من را حمایت کردند و باعث شدند برای پیشرفت در فوتبال انگیزه بگیرم.
در سال هایی که در فوتبال حضور داشتم مربیانی سر راه من قرار گرفتند که هم باعث پیشرفت فوتبالم شدند و هم در مرحله بعدی زندگی ام که پا گذاشتن به عرصه مربیگری است تجربیاتشان بسیار به من کمک خواهد کرد، از اکبر میثاقیان گرفته که معرفی شدن به سطح اول فوتبال را مدیون او هستم تا امیر قلعه نویی و لوکا بوناچیچ که بهترین روزهای فوتبالم را با این  عزیزان تجربه کرده ام.
امروز که می خواهم از شما خداحافظی کنم باید بگویم که این خداحافظی موقتی است چراکه سعی دارم با آموختن دانش مربیگری این بار در قامتی جدید وارد این رشته ورزشی شوم و سعی کنم آنچه را در سال های فوتبالم آموخته ام به جوان های کشورم آموزش دهم.
مطمئنا دوری من از فوتبال چندان طولانی نخواهد بود و من سعی می کنم دوباره شما عزیزان را در استادیوم های ورزشی ملاقات کنم و با هم فوتبال ایران را به سمت مسیری درست ببریم.
به امید دیدار مجدد
برادر کوچک شما رضا عنایتی
 

تگ ها


اخبار روز فوتبال