خداحافظی ستاره کشتی آذربایجان از دنیای قهرمانی

«حاجی علی‌اف» آزادکار سرشناس جمهوری آذربایجان از احتمال خداحافظی از دنیای قهرمانی خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، «حاجی علی‌اف» که ۳ مدال طلای قهرمانی جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم و مدال برنز المپیک ریو در وزن ۵۷ کیلوگرم را در کارنامه دارد، گفت: شرایط سنی من برای کشتی گرفتن چندان مطلوب نیست چراکه جوانان با استعداد زیر ۲۵ سال در کشتی جهان حضور دارند و مقاومت در برابر انرژی و قدرت آنها دشوار است.

این کشتی‌گیر ۳۰ ساله آذربایجانی ادامه داد: اگر من تلاش خود را انجام دهم و در المپیک توکیو به عنوان قهرمانی دست یابم، می‌توانم به عنوان یک برنده از میادین کشتی خداحافظی کنم.

علی اف در رقابت‌های جام جهانی انفرادی صربستان در کشتی نخست خود با نتیجه ۴ بر صفر گادجی مراد رشیداف قهرمان جهان از روسیه را مغلوب کرد (رشیداف در ابتدای مسابقه مصدوم شد) اما در دیدار نیمه نهایی مقابل اسماعیل موسکایف کشتی‌گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب شد تا در دیدار رده بندی با غلبه بر حریف فرانسوی به مدال برنز دست یابد.

علی اف در مورد دیدار خود با موسکایف نیز گفت: من از ناحیه دنده مصدوم بودم. به نظرم در این مسابقه داوران اخطار دوم را به حریف ندادند و کشتی را واگذار کردم.

وی در پایان در مورد آسیب دیدگی اش خاطر نشان کرد: خوشبختانه دچار شکستگی نشدم و روند درمانم ۱۵ روز طول خواهد کشید. بعد از آن هم با تمرینات برنامه ریزی شده آماده حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک خواهم شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش فدراسیون کشتی به بحث مجوز برگزاری اردوها و مسابقات

فعالیت دانش آموزان آذربایجان شرقی در ورزش کشتی رو به کاهش است

 

 

تگ ها


کشتی آزاد جمهوری آذربایجان کشتی کشتی