خداحافظی سخندان از داوری!

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران احتمالا دیگر در لیگ برتر پرچم نخواهد زد....

به گزارش مدال،رضا سخندان که یکی از پرافتخارترین کمک داوران فوتبال ایران در عرصه بین‌الملل است، در فهرست جدید داوران بین‌المللی حضور ندارد و نام این کمک داور خط خورده است. به همین دلیل احتمال دارد رضا سخندان از قضاوت در لیگ برتر هم انصراف بدهد و از دنیای داوری خداحافظی کند.

داستان از این قرار است که کمیته داوران فدراسیون فوتبال فهرست نهایی داوران و کمک داوران بین‌المللی ایران برای سال 2020 جهت معرفی به فیفا و‌ کنفدراسیون آسیا را روز گذشته اعلام شد و یکی از عجیب‌ترین نکات این لیست، عدم حضور رضا سخندان، کمک داور سرشناس کشورمان در جمع داوران برگزیده فوتبال ایران است. سخندان که سابقه حضور در جام جهانی را دارد و در فینال المپیک 2016 ریو، فینال جام ملت‌های آسیا، دیدارهای بزرگ قاره‌ای و ... پرچم زده است، در حالی از لیست کمیته داوران برای ارسال به فیفا و AFC خط خورده که هنوز شرایط لازم برای حضور در میادین بین‌المللی را دارد.

نکته مهم اینکه چند روز قبل در تماس یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال با سخندان و زمانی که از او درباره آمادگی‌اش برای حضور در لیست بین‌المللی و قضاوت در این سطح سوال پرسیده شده بود، این کمک داور اهل مشهد جواب مثبت داده بود تا همچنان در سطح بین‌المللی حضور داشته باشد.

نکته دیگر که شاید برخی به آن استناد کنند، بالا بودن سن سخندان باشد، این در حالی است که هنوز داورانی از کشورهای مختلف هستند که از 45 سالگی عبور کرده‌اند، به قضاوت می‌پردازند.

در همین باره شنیده می‌شود یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون خواستار خط خوردن نام فغانی از لیست داوران بین‌المللی هم بوده، اما اعضای هیئت رئیسه با آن مخالفت کرده‌اند.

سخندان در مسابقات مختلف بین‌المللی ازجمله المپیک، جام جهانی، جام ملت‌های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا علمکرد مثبت و موثر داشته است و 15 سال نامش در فهرست بین‌المللی داوران فوتبال ایران قرار داشته است.

تگ ها


خداحافظی سخندان از داوری داوری فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال