خداحافظی قطعی ستاره برزیلی با فوتبال چین

هالک ستاره ۳۳ ساله برزیلی شانگهای اعلام کرد که دیگر برای این تیم بازی نخواهد کرد و به فوتبالش در سوپرلیگ چین پایان خواهد داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سال ۲۰۱۶ بود که هالک پس از ۴ سال بازی برای زنیت تصمیم به جدایی گرفت و راهی شانگاهی چین شد. ۵۵.۸ میلیون یورو برای جذب او هزینه شد تا در آن مقطع گران ترین فوتبالیست شاغل در سوپرلیگ چین شود.

او با این باشگاه سال ۲۰۱۸ قهرمانی لیگ را جشن گرفت و در مجموع ۴ سال توانست ۱۲۵ بازی انجام دهد، ۶۹ گل به ثمر برساند و ۵۳ پاس گل نیز بدهد اما ستاره سابق تیم ملی برزیل دیگر تمایلی برای حضور در شانگهای و سوپرلیگ چین ندارد.

او به گلوبو اسپورته برزیل گفت:« دسامبر گذشته قراردادم تمام شد و به سران باشگاه گفتم تمایلی برای تمدید ندارم. حالا پیشنهادات زیادی برای من رسیده است و در میان شان تیم هایی از کشورهای مختلف حتی تیم های حاضر در لیگ قهرمانان نیز دیده می شود.

همچنین تیم های برزیلی خواهان جذب من شده اند. البته که از چین هم پیشنهاد دارم ولی دیگر نمی خواهم آنجا فوتبال بازی کنم. از برزیل که رفتم، سه سال و نیم در ژاپن بودم، سپس ۴ سال در پورتو و ۴ سال هم در زنیت. هر جا بودم توانستم ارزش هایم را ثبات کنم و قهرمان شدیم. امیدوارم در تیم بعدی خودم نیز تاثیرگذار باشم.»

بیشتر بخوانید:

استارت افشین قطبی در لیگ چین با دربی

لغو تمامی میزبانی های چین در سال ۲۰۲۰

 

 

تگ ها


هالک شانگهای زنیت سنت پترزبورگ چین فوتبال