خداحافظی موقت با سعید و سید

محمدحسین عباسی به گزارش م ......

محمدحسین عباسی

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- وقتی سعید معروف به دلیل بیماری فرصت بازی در مقابل لهستان را از دست داد، سومین شکست ایران در لیگ جهانی قطعی به نظر می رسید اما  ستاره های جوان تیم کولاکوویچ با یک پیروزی بزرگ در برابر دشمن همیشگی، به همه تصورات و پیش بینی ها پشت پا زدند. فرهاد سال افزون كه بعد از درخشش ويژه در رده هاي سني، پشت خط معروف و مهدوي مانده بود، بعد از خداحافظي مهدوي بالاخره به تيم ملي دعوت شد و با توجه به بيماري سعيد معروف فرصت حضور در يك بازي بزرگ را به دست آورد و به سرمربي تيم نشان داد كه اعتماد به او هرگز يك تصميم اشتباه نبوده است. جواد معنوي نژاد، ستاره ديگر تيم ملي براي رقم زدن اين پيروزي فراموش نشدني بود. يك بازيكن كم اشتباه با ضربه هايي دقيق كه در حمله هاي سرعتي تيم، دفاع روي تور لهستان را از كار انداخت.

اهميت اين پيروزي، چيزي به مراتب بيشتر از كسب 3 امتياز در جدول ليگ جهاني بود. اين نتيجه و اين مسابقه به همه فهماند كه واليبال ايران تنها در چند نام خلاصه نمي شود. كه همه روزهاي بزرگ تيم ملي به خاطر همين چند نام شكل نگرفته اند و تصور نابودي تيم بعد از وداع با اين نام ها كاملا واهي و غلط است. مشكل  بزرگ واليبال در چند سال اخير، تكيه بر بازيكن سالاري براي حفظ چهره هايي بوده كه ديگر اشتياق و انگيزه سابق را در زمين از خود نشان نمي دهند. به نظر مي رسد حالا زمان تصميم كليدي كولاكوويچ از راه رسيده است. او می تواند با کنارگذاشتن چند ستاره به صورت موقت هم به رفتار نخوت آلود آن ها پایان بدهد و هم زمینه را برای شکوفایی چند استعداد جوان فراهم کند.

نفع سعید معروف است که متوجه شود مرگ و زندگی والیبال ایران فقط به پاس های او وابسته نیست، به نفع موسوی است که بداند مصدومیت ساختگی و تنها گذاشتن تیم ملی، بی جواب نمی ماند و به نفع تیم ملی است که با بازیکنان جوان، دوباره یک تیم ناشناخته اما دوست داشتنی باشد. به جای تیم پرستاره ای که با غرور درگیر بود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال