خداحافظی چشمی با پست خوش‌بختی!

حضور روزبه چشمی در پست دفاع وسط این چالش مهم را به وجود آورده است که آیا او می تواند به بازی در پست جدیدش عادت کند یا نه ......

حضور روزبه چشمی در پست دفاع وسط این چالش مهم را به وجود آورده است که آیا او می تواند به بازی در پست جدیدش عادت کند یا نه.

 روزبه چشمی بی تردید یکی از موفق ترین هافبک دفاعی های فوتبال ایران در چند سال اخیر بوده است که در چند ماه گذشته با تغییر پست به دفاع وسط نقل مکان کرده است.
روزبه چشمی بعد از یک سال و نیم دوری از فوتبال در این فصل به عنوان هافبک دفاعی به ترکیب استقلال برگشت ولی مصدومیت همزمان پژمان منتظری و مجید حسینی باعث شد ناچار شد در پست دفاع وسط به میدان برود.

در آن زمان روزبه چشمی حتی فکرش را هم نمی کرد که پست دفاع وسط، پست دائمش شود اما دعوت کی روش از او برای بازی با کره و سوریه در انتخابی جام جهانی در این پست معادلات را برای این بازیکن تغییر داد. چشمی با تصمیم کی روش به پست دفاع وسط رفت و نکته جالب این که زمانی که شفر سرمربی استقلال شد هم ترجیح داد از او در پست دفاع وسط بازی بگیرد تا اینطور به نظر برسد که او باید از بازی در پست هافبک دفاعی خداحافظی کند.

اما شرایط برای چشمی در پست دفاع وسط شاید مطابق انتظارش پیش نرفت و او با اشتباه در بعضی از بازی ها باعث شد عده ای براین باور باشند که او برای بازی  در این پست ساخته نشده است و استعداد او در پست هافبک دفاعی در حال هدر رفتن است.

صمد مرفاوی اولین مربی بود که روزبه چشمی را در صبا از پست دفاع وسط به پست هافبک دفاعی آورد که البته تصمیم او باعث تبدیل شدن این بازیکن به ستاره فوتبال ایران شد. مرفاوی در مورد این که آیا چشمی می تواند دفاع وسط خوبی شود یا نه به ورزش سه گفت: نظر من  این است که از چشمی در پست  هافبک دفاعی استفاده شود ولی مربیگری سلیقه ای است. دفاع وسط می تواند بازی کند چون سرعت و گام های بلندی دارد ولی او باید به بازی در این پست عادت کند و به قول معروف در این پست جا بیفتد.

اما سوال بعدی این است که چشمی در کدام پست دوست دارد بازی کند؛ هافبک دفاعی که در آن به ستاره فوتبال ایران تبدیل شد و یا دفاع وسط که کی روش و شفر فکر می کنند می تواند در آن نمایش موفق تری داشته باشد.

بی تردید انتخاب چشمی برای بازی کردن در یکی از این دو پست می تواند در آینده فوتبال او بسیار تاثیرگذار باشد. مرفاوی در مورد پست مورد علاقه چشمی هم می گوید: چشمی خودش خیلی علاقه ندارد در پست دفاع وسط بازی کند و دوست دارد در پست هافبک دفاعی به میدان برود

البته آنچه مسلم است آینده چشمی را پستی که کی روش می خواهد در جام جهانی از او بازی بگیرد تعیین می کند و بسیار بعید است سرمربی پرتغالی تیم ملی تصمیمی برای بازگرداندن این بازیکن به پست هافبک دفاعی داشته باشد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال