خدادادی: بازیکنان لیگ برتری مستعد مصدومیت هستند

بدنساز باشگاه پیکان مدعی شد دوری از تمرینات باعث شده تا اکنون بازیکنان مستعد مصدومیت باشند و در این زمینه باید مراقبت ویژه‎ای صورت گیرد....

به گزارش "ورزش سه"، محمدرضا خدادادی مربی بدنساز تیم پیکان در خصوص شرایط بازیکنان این تیم گفت: از ابتدای خردادماه که به تیم‌ها اجازه فعالیت داده شد تمرینات گروهی تیم پیکان شروع‌ شده است. در ابتدا از بازیکنان تست‌های ریکاوری سطحی و سرعت ۳۰ متر گرفتیم تا بر اساس نتایج آن، تمرینات را طراحی کنیم.

وی ادامه داد: برنامه‌ها  در تمرینات به اجرا گذاشته شد و ما تلاش کرده‌ایم از مدت زمان کم حداکثر استفاده را عمل بیاوریم. از تمرینات ترکیبی شروع کردیم تا به صورت هم‌زمان بتوانیم در فازهای مختلف آماده سازی جسمانی پیشرفت کرده و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های بدنی در کارهای تیمی و گروهی گنجانده شد. برای بازیکنان برنامه‌ای دقیق حسب بر  نیاز و پست بازیکن طراحی شده که اگر بازیکنی عقب بود جلسات بیشتری تمرین کند تا همه نفرات از نظر بدنی در یک سطح باشند یا به قولی تیم یکدستی داشته باشیم .

مربی بدنساز تیم پیکان درباره نگرانی بازیکنان از مصدومیت احتمالی نیز گفت: بازیکنان لیگ برتری از مرداد ماه پارسال در حالت آمادگی قرار دارند و این روند فرسایشی برای آنها اختلال ایجاد می‌کند. طبیعتأ وقفه‌های ایجاد شده در جریان مسابقات و به خصوص این وقفه چند ماهه به دلیل شیوع بیماری کرونا آنها را از شرایط مسابقه دور نگه داشته و بدن آنها به همین دلیل استقامت لازم را ندارد.

خدادادی در پایان گفت: در حال حاضر بدن بسیاری از بازیکنان لیگ برتری و حتی لیگ‌های دسته پایین‌تر مستعد به آسیب‌دیدگی  است و بازیکنان باید تمرین مناسب، استراحت کافی و تغذیه خوبی داشته باشند. چنانچه مشاهده کردید فیفا تعداد بازیکنان تعویضی را به پنج نفر در هر مسابقه  افزایش داد چون مشخص است بازیکنان از نظر جسمانی در فشار قرار گرفته‌اند و احتمال مصدومیت آنها بالاتر از روال عادی است.

تگ ها


پیکان تهران