خداداد عزیزی ؛مدام سر ای اف سی را کلاه میگذاریم که حرفه ای شدیم

......

 

زیزی از مشکلات بسیار زیاد در فوتبال ایران می گوید.

خداداد عزیزی، بازیکن پیشین تیم ملی ایران اعتقاد دارد که نباید سر کنفدراسیون فوتبال آسیا را کلاه بگذاریم، چون فوتبال ایران حرفه ای نیست.

خداداد عزیزی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره حضور وینفرد شفر آلمانی در استقلال اظهار داشت:

شفر مربی شناخته شده ای در آلمان است و سرمربی تیم ملی کامرون بوده. او مربی کارنامه داری است، اما اینجا ایران است و نیاز به زمان خواهد داشت که با شرایط فوتبال ما آشنا شود. من کمتر مربی بزرگ آلمانی دیدم که به فوتبال ایران بیاید، اما اعتقاد دارم که شفر می تواند به استقلال کمک کند. آلمانی ها نظم و انضباط خاص خودشان را دارند و امیدوارم استقلال که یکی از پرطرفدارترین تیم های ما محسوب می شود، شرایط بهتری پیدا کند. هواداران این تیم حق دارند در هر شرایطی، تیم شان را خوب ببینند.

وی افزود:

استقلال مشکلات زیادی در یارگیری داشت. این تیم فاقد مهاجم ششدانگ است. حتی حضور شفر هم شاید خیلی نتواند به تیم کمک کند. بیشتر بازیکنان این تیم در خط هافبک بازی می کنند. استقلال در دیدارهای گذشته در گلزنی مشکل داشته است.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران در خصوص اتفاقات عجیب باشگاه نفت طلاییه گفت:

این اتفاقات به شرایط فوتبال ایران باز می گردد. دوستان می گویند علی کریمی مدرک مربیگری ندارد، اگر نداشته چطور روی نیمکت می نشست و در کنفرانس های خبری شرکت می کرد؟ حمید درخشان می داند چقدر او را دوست دارم، اما کریمی در سه بازی قبلی سرمربی این تیم بوده و چطور الان نباید سرمربی باشد؟ فدراسیون فوتبال نباید اجازه دهد با نام امثال کریمی و دایی بازی شود.

عزیزی خاطرنشان کرد:

شاید حرف من غیرحرفه ای باشد، اما فوتبال ما باید دولتی بماند. مدام سر AFC را کلاه می گذاریم که حرفه ای شده ایم، اما همه می دانند که تیم های ما خصوصی نیستند. خیلی ها آمدند و رفتند، اشخاص نمی توانند به صورت خصوصی تیم ها را اداره کنند. کسی که می خواهد به فوتبال بیاید، باید به دریا وصل باشد. فوتبال هزینه های زیادی دارد که برگشت هم ندارد. وقتی می خواهیم فوتبال را خصوصی کنیم، آفت آن تیمی مثل نفت می شود. تنها تیمی که واقعاً خصوصی است، گسترش فولاد تبریز است. دیگر تیم ها که صحبت از خصوصی بودن می کنند، از نظر من خصوصی نیستند. چرا باید سر AFC را کلاه بگذاریم و دم از حرفه ای بودن بزنیم؟ اولین چیز برای حرفه ای بودن داشتن زمین مناسب است که ما اصلاً نداریم.

وی در واکنش به اظهارات مهدی تاج مبنی بر فرصت یک ماهه از AFC برای ارسال مدارک حرفه ای باشگاه ها گفت:

خود تاج هم می داند که فوتبال ما حرفه ای نیست. از تاج یک سؤال دارم. کجای سپاهان خصوصی است؟ تیمی که برای شهر تاج است چطور خصوصی است؟ این تیم برای کارخانه فولاد مبارکه است. آقای تاج، یک ماه فرصت خواستی که چه کار کنی؟ فوتبال ما حرفه ای نیست.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال