خداداد: فقط به یک دلیل از کی‌روش عذر خواهی کردم!

خداداد عزیزی گفت: من به یک دلیل از کی روش عذر خواهی کردم. اینکه در زمان حضور او هرکس هرکاری دلش می خواست انجام نمی داد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش‌سه، چند روز قبل بود که خداداد عزیزی در مصاحبه ای با صداوسیمای خراسان رضوی در واکنش به انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام کرد از کارلوس کی روش عذرخواهی می کند. او در این مصاحبه اعلام کرد که هیچ وقت درباره مسائل فنی ایرادی به کی روش نگرفته اما دست اندرکاران کنونی فوتبال کارهایی می کنند که حالا باید به کی روش بابت اقدامات حاشیه ای اش بدهکار شویم.


حرف های عزیزی اگرچه به طور کامل بازتاب پیدا نکرد، اما باعث شد تا عده زیادی از طرفداران فوتبال در فضای مجازی به انتقاد از او بپردازند. کامنت های متعددی در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی علیه خداداد منتشر شد که این اسطوره فوتبال حرف هایش را تغییر می دهد و فقط دنبال انتقاد است. مسائلی که البته در آن بی انصافی نیز دیده می شد.


در چنین شرایطی خداداد عزیزی به انتقاد از فعالان و ناآگاهان فضای مجازی پرداخت. این اسطوره فوتبال در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" در این باره گفت: مگر ما در فضای مجازی به جز حمله کردن و اهانت چیز دیگری هم می بینیم؟ متاسفانه یک عده بیکار هستند و در فضای مجازی فقط دنبال این هستند که ببینند چه کسی چه متنی منتشر می دهد تا بروند و فحاشی کنند. اکثر مردم ایران نحوه استفاده از فضای مجازی را بلد نیستند. فرقی هم نمی کند شما چه چیزی را بیان کنی؛ درباره یک موضوعی بگویی خوب است، فحش می دهند، بگویی بد است هم فحش می دهند!


وی ادامه داد: مهم نیست بعد از عذرخواهی من از آقای کی روش چه هجمه ای ایجاد شده است اما من و شما می دانیم که عده ای فقط دنبال منافع خودشان هستند. من همان زمان که کی روش در ایران بود هم درباره مسائل فنی تیم ملی حرفی نزدم و فقط گفتم نوع برخورد او با مربیان ایرانی غلط است. اینکه راجع به وزیر ورزش حرف بزند، غلط است. اینکه ۴۰ روز لیگ را تعطیل کند غلط است. حالا اینکه عده ای می خواهند با حمله کردن به من خودشان را بزرگ کنند اهمیتی ندارد.


پیشکسوت ارزنده فوتبال ایران همچنین گفت: شما ببینید علی کریمی پست می گذارد، عده ای حمله می کنند. علی دایی حرف می زند، همین اتفاق می افتد. جالب اینکه اصلا نمی فهمند راجع به چه موضوعی چه گفته اند. فقط بلد هستند بروند در بخش کامنت ها اهانت کنند. حرف های من هم در شبکه خراسان بود و خیلی ها به طور کامل ندیدند چه گفتم، منتهی آمدند بخشی از آن را در فضای مجازی پخش کردند و زیر آن اهانت کردند.


خداداد عزیزی درباره علت عذرخواهی اش از کی روش تاکید کرد: من به یک دلیل از کی روش عذر خواهی کردم. اینکه در زمان حضور او هرکس هرکاری دلش می خواست انجام نمی داد. با اینکه فدراسیون به اشتباه در دست کی روش بود اما حداقل تصمیمات عجیب گرفته نمی شد. یک عده اصلا نفهمیدند من چه گفتم و آمدند اظهارنظر بیجا کردند.


وی درباره اینکه برچسب «نان به نرخ روز خوردن» به او زده اند، با عصبانیت تاکید کرد: خداراشکر مردم عزیز ما می دانند من هر ایرادی داشته باشم، نان به نرخ روز خور نیستم. جالب است که برخی گفته اند خداداد عزیزی کجای این فوتبال است؟ شما کجای این فوتبال هستید؟ تا به حال لگد به گربه زده اید؟ یک عکس با شورت فوتبالی دارید؟ اول یک عکس بیاورید بعد اظهارنظر کنید. من حداقل مدتی فوتبال بازی کردم و یک گل زده ام. اصلا حالا که اینطور است، عذرخواهی ام را پس می گیرم تا برخی ناراحت نشوند!


حماسه ساز ملبورن در توضیح بیشتر انتقادها از خودش خاطرنشان کرد: من می دانم مشکل این عده خاص با من چیست. متاسفانه الان فوتبال ما پر شده از آدم های غیرفوتبالی که دوست دارند فقط خودشان اظهارنظر کنند. درصورتی که آنها اصلا نباید حرف بزنند. اگر قرار به حرف زدن است من و امثال من باید حرف بزنیم که فوتبالی هستیم. یک عده دلال هستند، غیرفوتبالی اند و با رابطه سمتی گرفته اند. به همین خاطر خوش شان نمی آید من حرف بزنم و انتقاد کنم. این در حالی است که آنها باید بنشینند و فقط تماشا کنند.


خداداد در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: شما به من بگویید اینستاگرام برای چه هست؟ اگر یک نفر اطلاعاتی را به طرفدارانش می دهد برای آگاهی است نه اینکه زیر آن کامنت بگذاریم و فحش بدهیم. فرهنگ استفاده ما از اینستاگرام این است که وقتی مسی به ایران گل زد، به صفحه اش برویم و فحش بدهیم که چرا گل زدی. به همین خاطر است که من خودم هیچ فعالیتی در اینستاگرام ندارم. از این رو عده ای از نحوه بیان من خوش شان نمی آید و می گویند خداداد نان را به نرخ روز می خورد. خوشبختانه مردم ایران خوب می دانند که این یک برچسب به من نمی چسبد.


عزیزی با اشاره به انتقادهایش از کی روش در زمان حضور این مربی در ایران گفت: من همیشه حرفم را می زنم و ترسی هم از کسی ندارد. می توانستم در آن زمان برای اینکه عده ای خوش شان بیاید بگویم اگر کی روش لیگ را تعطیل می کند، حق با اوست و او حق دارد اسدی دبیرکل فدراسیون را اخراج کند. چرا عده ای برخی چیزها را متوجه نمی شوند؟ نه کی روش، اگر مورینیو و فرگوسن هم سرمربی تیم ملی ایران باشند نمی توانندبه هیچ مربی ایرانی توهین کنند. البته من حق می دهم عده ای ایراد بگیرند. چون فوتبالی نیستند. فقط الان به من بگویند چرا کی روش در کلمبیا نتوانست لیگ تعطیل کند و دبیرکل کنار بگذارد؟


مهاجم سال های نه چندان دور تیم ملی صحبت هایش را اینطور ادامه داد: همین آدم هایی که الان اظهارنظر می کنند و علیه من موضع می گیرند کاری کردند که کی روش با ما آن رفتارها را کند. او زمانی که به ایران آمد انسانی منطقی و معقول بود. مدتی که گذشت اما فهمید هرکاری بخواهد می تواند انجام دهد. چرا؟ چون برخی افراد در فضای مجازی با هر اقدام او فشار آوردند تا خواسته اش محقق شود. این شد که خودش بازی تدارکاتی هماهنگ می کرد، اردو می گذاشت و همه کارها را خودش انجام می داد.


خداداد عزیزی در پایان افزود: تاکید می کنم که هنوز هم نمی دانند من برای چه از کی روش عذرخواهی کردم. اصلا شاید یک مساله خصوصی بین من و کی روش بود و لازم دانستم عذرخواهی کنم. البته اهمیتی هم ندارد چه شده و چه کسانی چه چیزهایی گفتند. فوتبال ما همین است. اما اگر دست من باشد، اینستاگرام و فضای مجازی را تعطیل می کنم.

بیشتر بخوانید:

خداداد عزیزی: باید برویم و دنبال کی‌روش بگردیم

 

تگ ها


خداداد عزیزی فوتبال ایران کارلوس کی روش تیم ملی ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال