خرابکاری در دیوارنوشت گرامی‌داشت بازیکنان انگلیس

دیوارنوشتی در گرامی‌داشت، مارکوس راشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا، سه بازیکن تیم ملی انگلیس، مورد تعرض قرار گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیوارنوشتی که به گرامی‌داشت مارکوس راشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا، بازیکنان تیم ملی انگلیس که پس از شکست در فینال یورو ۲۰۲۰ هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفته بودند، اختصاص داشت، مورد تعرض نژادپرستان قرار گرفت.

این سه بازیکن جوان و ملی پوش انگلیسی پس از اینکه در فینال یورو موفق نشدند پنالتی های خود را تبدیل به گل کنند، در شبکه های اجتماعی به شدت مورد آزار و اذیت نژادپرستانه قرار گرفتند. حملات نفرت انگیز و زشتی که حتی به خیابان های انگیس نیز کشیده شد.

با این وجود بخش اعظم انگلیسی ها به حمایت از سه بازیکن جوان سیاه‌پوست هم‌وطنشان برخاستند و تصاویری در حمایت از این سه بر روی دیوارهای مختلف شهرهای انگلیس نقش بست.

در یکی از این تصاویر بر زمینه ای سپید به سادگی با رنگ قرمز شماره های ۲۵، ۱۷ و ۱۱، شماره پیراهن های این سه بازیکن در تیم ملی انگلیس، نقش بسته بود.

اما این تصویر اکنون مورد تعرض قرار گرفته و با رنگ سیاه زیر آن نوشته شده: "ما در کنار سه شیر سیاه نمی‌ایستیم."

در بخشی از این دیوارنشوت و در اطراف نشان سه شیر تیم ملی انگلیس نیز نوشته شده است: "اگر میزان فعلی مهاجرت افراد غیرسفید به انگلیس ادامه یابد، در سال ۲۰۶۰ بریتانیایی های سفیدپوست در اقلیت خواهند بود. بیدار شوید!"

یک گروه محلی مبارزه با نژادپرستی که این تصویر را بر دیوار کشیده بود، در این رابطه توییت کرده است: "در طول شب یک نژادپرست بزدل تصمیم گرفت که نفرت خودش را بپراکند. ما این نژادپرستی را محکوم می کنیم.

ما اکثریت هستیم و نژادپرست های بزدل در اینجا پذیرفته نمی شوند."

همچنین پلیس به دنیال یافتن فردی است که دست به این خرابکاری زده است. این دیوارنوشت خیلی زود دوباره به شکا سابق درامد و دیگر اثری از جمله نزادپرستانه باقی نمانده است.

تگ ها


جیدون سانچو باکایو ساکا فوتبال جهان مارکوس راشفورد منچستر یونایتد فوتبال