خريد ستاره‌های زير 25 سال برای زيدان

فلورنتینو پرس نه تنها برای رئال ستاره های بزرگ می خرد بلکه میانگین سنی تیم را هم پایین آورده است ......

فلورنتینو پرس نه تنها برای رئال ستاره های بزرگ می خرد بلکه میانگین سنی تیم را هم پایین آورده است.

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، بازيكنان جوان! اين شعاري است كه در ماه ها و سال هاي اخير در دفاتر ورزشگاه سانتياگوبرنابئو به گوش مي رسد و در آغاز بازار نقل و انتقالات تابستاني بار ديگر مطرح شده است.

هنگامي كه فلورنتينو پرس در سال 2009 مجدداً روي صندلي رياست باشگاه مادريدي نشست، با تجديدنظر در سياست هايش در راستاي خريد بازيكنان، تصميم گرفت به سراغ بازيكنان جوان و آينده دار برود و ميانگين سني بازيكناني كه از آن زمان به بعد براي تيم مادريدي خريداري كرد، به حدود 23 سال رسيده كه سه سال كمتر از ميانگين سني خريدهاي او براي رئال در دوره اول رياستش در باشگاه مادريدي است.

پرس در دوره دوم رياستش در باشگاه اين بازيكنان را براي تيمش خريداري كرد: كريس رونالدو (كه در زمان انتقال به باشگاه مادريدي 24 ساله بود) ؛ كاكا 27 ساله، بيل 24 ساله، خامس 23 ساله و كروس 24 ساله. همه اين خريدها به جز كاكاي برزيلي، در سني كمتر از 25 سال به رئال منتقل شدند. اين در حالي است كه سن و سال بازيكنان خريداري شده براي رئال در دوره اول رياست پرس، به مراتب بيشتر از اين ها بود: فيگو (كه در زمان انتقال به رئال 27 سال داشت)، زيدان 29 ساله، بكام 28 ساله و رونالدوي 25 ساله. سرمايه گذاري روي جوانان در دوره دوم رياست پرس در باشگاه خيلي خوب جواب داد و مادريدي ها با اتكا به مهارت هاي كريس و بيل سه قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا كسب كردند ؛ در حالي كه رئال كهكشاني تنها يك بار قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شده بود.

خيلي از بازيكنان جوان فعلي رئال با قيمتي ناچيز و با سن و سالي كم به اين تيم آمدند و پس از آن در مادريد شكوفا شده و مهارت هاي واقعي شان را به نمايش گذاشتند. بازيكناني مثل اوزيل، دي ماريا و ايسكو با عملكردي خوب و تقريباً بي نام و نشان به تيم مادريدي پيوستند و در هنگام جدايي از رئال، بازيكناني حرفه اي و صاحب نام بودند.

البته رئالي ها فقط به فكر جذب بازيكنان جوان نيستند و سران باشگاه توجه خاصي به بازيكنان تيم هاي پايه اي شان نيز دارند و مهره هاي زيادي از تيم هاي پايه اي رئال بعد از انتقال به تيم اصلي رشد و پرورش خوبي يافتند و براي خود در تركيب اصلي تيم جايي دست و پا كردند ؛ بازيكناني مثل كارواخال، كاسميرو، لوكاس و موراتا نمونه هاي خوبي براي اين مورد هستند كه همه آنها نقش مهمي در تيم اصلي رئال دارند و در سني كمتر از 25 سال به تيم اصلي رسيدند.

بعد از فتح دهمين قهرماني رئال در ليگ قهرمانان اروپا، فشارهاي فراوان از تيم براي قهرماني مجدد برداشته شد. از آن زمان مادريدي ها بيش از پيش بر روي جوانان سرمايه گذاري كردند. ستاره هايي كه از آن زمان به بعد به تيم مادريدي منتقل شدند (به جز دروازه بانان) كمتر از 25 سال سن داشتند. به عنوان مثال مي توان به آسنسيو اشاره كرد كه در سن 19 سالگي به تيم اصلي رئال پيوست. او بعد از حضور در مايوركا، يك سال در اسپانيول بازي كرد و سپس به جمع رئالي ها ملحق شد و ثابت كرد كه سران رئال در جذب او اشتباه نكرده اند و توقعات را برآورده كرد. در مورد وايه خو هم اتفاق مشابهي افتاد. او حالا ماجراجويي اش در تيم مادريدي را براي پر كردن جاي خالي په په آغاز خواهد كرد.

حالا كه اين سياست در باشگاه مادريدي به خوبي جواب داده، سران باشگاه به دنبال ستاره هاي جوان و آينده دار بيشتري هستند. وينيسيوس آخرين موردي است كه با اتكا به همين سياست به خدمت گرفته شده است ؛ بازيكني 16 ساله كه آينده روشني انتظارش را مي كشد ولي هنوز بايد توانايي هايش را ثابت كند. سران رئال در به خدمت گرفتن او ريسك بزرگي كرده اند و به نظر مي رسد كه هنوز راهي طولاني پيش روي او قرار دارد.

نفر بعد تئو است ؛ بازيكني 19 ساله كه بعد از سپري كردن فصلي فوق العاده، به رئال خواهد آمد تا براي حضور در تركيب اصلي با مارسلو به رقابت بپردازد كه كار سختي پيش روي اوست.

سبايوس، امباپه و دوناروما، ديگر بازيكنان جواني هستند كه زير ذره بين سران رئال قرار دارند و ممكن است در راستاي اين سياست دير يا زود به برنابئو منتقل شوند. در اين ميان نبايد ستاره هاي تيم پايه اي رئال را هم فراموش كرد. ماركوس يورنته ممكن است به مادريد بازگردد و بازيكناني مثل اشرف، انزو يا اودگارد هم در مسير كارواخال حركت خواهند كرد. رئال رو به آينده نگاه مي كند و به مهارت هاي ستاره هاي جوانش كه احتمالاً مالكان آتي توپ طلا خواهند بود، اميد فراواني بسته است.

 

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید فوتبال