خرید جدید بایرن؛ ترکیبی از ژابی آلونسو و بوسکتس

مارک روکا را می توان هیجان انگیز ترین خرید بایرن مونیخ در نقل و انتقالات تابستانی نامید....

به گزارش "ورزش سه"، با کمال احترام به داگلاس کاستا، بونا سار و اریک ماکسیم چوپوموتینگ، به طور قطع هیجان انگیزترین تازه وارد باشگاه بایرن مونیخ مارک روکا بوده است. در حالی که سه بازیکن دیگر ۲۸ سال به بالا هستند اما روکا ۲۳ سال سن دارد و به طور قطع این بازیکن اهل کاتالان هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارد.

مدت هاست که در اسپانیا از خرید جدید باشگاه بایرن مونیخ به عنوان یک استعداد بزرگ یاد می شود. سال گذشته نیز صحبت هایی در رابطه با حضور این بازیکن در بایرن‌مونیخ مطرح شد اما رقم درخواستی اسپانیول یعنی ۴۰ میلیون یورو باعث شد که در آن مقطع این انتقال صورت نگیرد.

روکا بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل پر فراز و نشیب با اسپانیول نهایتاً در تابستان امسال با قراردادی به ارزش ۹ میلیون یورو به بایرن مونیخ پیوست. مارک روکا بازیکنی است که می توان شیوه بازی اش را به ژابی آلونسو تشبیه کرد. از طرفی برخی دیگر از کارشناسان این هافبک ۱.۸۴ سانتی متری را به خاطر فیزیک بدنی اش به ستاره بارسلونا یعنی سرخیو بوسکتس تشبیه می کنند.

پاس‌های بلند فوق العاده دقیق و البته تغییر ریتم به موقع از نقاط قوت این هافبک اسپانیایی محسوب می شود. روکا می تواند یک مهره ارزشمند برای بایرن‌مونیخ باشد و در کنار ستاره‌هایی نظیر جاشوا کیمیش و لئون گورتسکا تا مدتها خیال باواریایی‌ها را از خط هافبک راحت کند.

البته مارک روکا باید در یک سوم هجومی شامل گلزنی و ارسال پاس گل، مهارت های خود را تقویت کند چرا که او در ۱۲۱ بازی رسمی برای اسپانیول تنها موفق به ثبت سه گل برای این تیم شد. بایرن مونیخ قراردادی تا سال ۲۰۲۵ با روکا امضا کرده است. خود این بازیکن نیز از پیوستن به بایرن بسیار خوشحال به نظر می رسد تا جایی که پس از رسمی شدن قراردادش با این تیم گفت: " برای من یک رویا به واقعیت تبدیل شد. بایرن بهترین باشگاه دنیا با یک تاریخ چه بسیار قوی است."

 

تگ ها


بایرن مونیخ