خرید نساجی در کدام پست؛ مدفع یا وینگ‌بک چپ؟

متین کریم‌زاده مدافع و هافبک چپ استقلال به‌عنوان بازیکن قرضی راهی تیم نساجی شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، او در بیشتر بازی‌های دور رفت روی نیمکت استقلال نشست. در حالی‌که فصل گذشته هر گاه از سوی فرهاد مجیدی به بازی گرفته شد نمایش خوبی در ترکیب تیم آبی داشت. یکی از بازی‌هایی که متین کریم‌زاده در آن درخشان ظاهر شد بازی برابر نساجی بود. در مسابقه‌ای که استقلال در استادیوم شهید وطنی ق‌ئمشهر بعد از دریافت گل، ۳ بار دروازه تیم مازنی را باز کرد. 

استقلال یکی از تیم‌هایی است که در دور رفت بازی‌ها بیشتر با ۳ مدافع میانی بازی کرد و شانس بازی در این خط کمتر به متین کریم‌زاده رسید. از سویی در پست وینگ‌بک چپ فرهاد مجیدی بیشتر مایل به استفاده از جعفر سلمانی بود، در خبرها این طور گفته شد که باشگاه استقلال برای دریافت رضایتنامه او از باشگاه پورتیموننزه پرتغال ۱۵۰ هزار دلار هزینه کرد. 

متین کریم‌زاده در حالی نساجی را برای ادامه بازی انتخاب کرده که آنها هم تیمی هستند که با ۳ مدافع روی یک خط بازی می‌کنند. شیوه بازی این تیم ۱-۲-۴-۳ است. اگر ساکت الهامی تصمیم به استفاده از متین کریم‌زاده در پست مدافع میانی سمت چپ بگیرد این بازیکن جانشین سعید بیگی خواهد شد. بازیکنی که پست تخصصی‌اش هافبک دفاعی است اما در دو فصل گذشته بازی در پست‌های مختلف حتی دروازه‌بان را برای نساجی تجربه کرده است. اگر ترجیح سرمربی نساجی بر استفاده از متین کریم‌زاده در پست وینگ‌بک چپ باشد این حسن نجفی است که به روی نیمکت خواهد رفت. بازیکنی که البته در دور رفت بازی‌ها یکی از خوب‌های نساجی بود و ۴ گل برای تیم مازنی در لیگ برتر و جام حذفی به ثمر رساند. 

نساجی که در دور رفت بازی‌ها ۲۱ امتیاز کسب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی صعود کرده با حضور متین کریم‌زاده و یکی دو بازیکن جدید دیگر شرایط بهتری از نظر فنی پیدا خواهد کرد و این دست ساکت الهامی را برای یک چینش جدید و تغییر روند مسابقه در جریان بازی، باز خواهد گذاشت. خرید متین کریم‌زاده و تلاش باشگاه نساجی برای خریدهای جدید متناسب با توان مالی باشگاه نشان می‌دهد نساجی به مقام نهمی در دور رفت بازی‌ها راضی نیست و تلاش می‌کند جایگاه بهتری را از آن خود کند.

تگ ها


متین کریم‌ زاده استقلال تهران نقل و انتقالات نیم فصل ۱۴۰۰ فوتبال ایران نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال