خسارت سنگین رای سوپرجام برای استقلالی‌ها

علاوه بر اینکه استقلالی‌ها سوپرجام سال 97 را از دست دادند، آنها باید خسارات فراوانی را هم پرداخت کنند....

علاوه بر اینکه استقلالی‌ها سوپرجام سال 97 را از دست دادند، آنها باید خسارات فراوانی را هم پرداخت کنند.

به گزارش مدال، تیم فوتبال استقلال به دلیل حاضر نشدن برای برگزاری بازی سوپر جام پیش از شروع فصل گذشته با رای کمیته انضباطی از سوی فدارسیون فوتبال با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد اما علی خطیر به عنوان معاون سابق باشگاه و امیرحسین فتحی در اولین وعده مدیریتی خود از این رای به دادگاه CAS شکایت کردند تا بتوانند نتیجه این بازی را تغییر بدهند و در واقع این بازی در تاریخ دیگری برگزار شود.
اما امروز دادگاه عالی ورزش  بعد از گذشت حدود یک سال و نیم رای این پرونده را به نفع پرسپولیس اعلام کرد و بنابرآنچه در سایت باشگاه پرسپولیس اعلام شده نتیجه این بازی 3-0 به سود این تیم شده است.

آنچه در رایی که امروز دادگاه CAS منتشر کرده ،هنوز رسما اعلام نشده جریمه ای است که باشگاه استقلال باید آن را پرداخت کند. در رای ابتدایی فدراسیون فوتبال، آبیها باید 50 میلیون به عنوان خسارت حاضر نشدن در دربی پرداخت می‌کردند  که این حکم از سوی دادگاه CAS رد شده است .همچنین پرسپولیس هم در شکایت خود از استقلال ادعای خسارت برگزار نشدن این بازی را کرده بود که این شکایت هم رای مثبت دادگاه عالی ورزش را به همراه ندارد.

اما با توجه به رای دادگاه CAS استقلال باید 80 درصد هزینه دادرسی طولانی این دادگاه را پرداخت کند (هرچند فعلا از ذکر مبلغ جریمه خودداری شده و اعلام شده مبلغی که آبی ها باید پرداخت کنند متعاقبا اعلام می شود).

این رای که از سوی دادگاه عالی ورزش منتشر شده است یک سوال مهم را برای هواداران این تیم ایجاد می کند و آن هم این است که آیا چنین پرونده ای ارزش جنجال و البته هزینه ای که برای آن انجام شد  را داشت یا نه و اگر باشگاه به این رای اعتراض نمی کرد چه اتفاق مهمی رخ می داد؟

اخبار مرتبط:

رای CAS اعلام شد؛ پرسپولیس قهرمان سوپرجام جنجالی

تگ ها


پرونده سوپرجام اعلام رای سوپرجام رای دادگاه سوپرجام رای سوپرجام سوپرجام ایران فوتبال