خشم استقلال از اظهارات معاون وزیر!

معاون وزیر ورزش امروز در گفتگویی با حضور خبرنگاران با توجه به مشکلات ارزی، استخدام مربیان و بازیکنان خارجی را غیرعاقلانه دانست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی در اظهارات امروزش دوباره به موضوع مشکلاتی اشاره کرد که بر سر استخدام بازیکنان و مربیان خارجی در فوتبال ایران پیش آمده است. او این صحبت ها را در صبح روزی مطرح کرد که قیمت دلار به ۲۴ هزار تومان برگشته و عقد قرارداد با یک مربی متوسط خارجی مبلغی در حدود ۵ میلیارد تومان به هر باشگاهی که خواهان آن مربی باشد، تحمیل خواهد کرد.
بر طبق ادعای علی‌نژاد با توجه به افزایش قیمت ارز، جذب بازیکن و مربی خارجی برای باشگاه‌های دولتی عقلانی نیست و این مسئله برای دو باشگاه پرسپولیس ممنوع شده است؛ اگرچه آنها می توانند بازیکنان فعلی‌شان تمدید قرارداد کند.

علی‌نژاد همچنین تاکید کرد هر زمان این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شدند، ممنوعیت جذب بازیکن یا مربی خارجی برداشته می شود و مالکیت جدید تصمیم نهایی را خواهند گرفت.


معاون توسعه ورزش قهرمانی در صحبت هایش اندکی از مربیان خارجی تعریف کرده و البته گفته است که مربیان خوب داخلی به نتایج مربیان خارجی تداوم داده اند، اما در نهایت دیگر شرایط عقد قراداد مجدد با مربیان خارجی وجود ندارد.

صحبت های علی‌نژاد در شرایطی مطرح می شود که هواداران استقلال به تازگی هشتگی را در شبکه های مجازی داغ کرده و خواستار بازگشت آندره استراماچونی شده اند؛ مربی ای که در دوره کوتاه حضور خود در ایران تحول بزرگی در استقلال ایجاد کرد و هواداران این تیم را به قهرمانی و پس گرفتن عناوین از دست رفته خود در لیگ امیدوار کرد، اما با خلف وعده و سوء مدیریت های بیشمار موجود در باشگاه استقلال تصمیم به جدایی گرفت و حالا در ایتالیا هرزگاهی در گفتگوهای مختلف باشگاه های سابقش استقلال را یاد می کند.


استراماچونی در مدت کوتاه حضورش در ایران، به چنان محبوبیتی دست پیدا کرده، که پس از جدایی‌اش، تجمعاتی نسبتا بزرگ در مقابل باشگاه استقلال برگزار شد و این مسئله یک خبر جهانی تغییر شکل داد. 


علی‌نژاد که سابقه فوتبالیش به حضورش در باشگاه نفت تهران تهران برمی‌گردد و در جریان انتخاب فعلی تیم ملی و همچنین مذاکره با نامزد قبلی (امیرقلعه نویی) حضور ویژه ای داشته است، در شرایطی این وضعیت را پیش پای مدیرعامل فعلی یا بعدی استقلال می گذارد که با این وصف انتخاب چندانی پیش روی استقلال باقی نمی ماند و اگر بنای این باشگاه حتما به استخدام سرمربی داخلی باشد، شاید فقط چند گزینه که کمتر از انگشتان یک دست هستند، پیش روی استقلال باقی بماند؛ فرهاد مجیدی سرمربی فعلی که بقایش به نتایج این فصل وابسته است، امیرقلعه نویی سرمربی فعلی سپاهان، محمد تقوی سرمربی فصل گذشته تراکتور  و البته محمود فکری که با یک دوره کوتاه کار خوب در نساجی  برای خود اعتباری جدی به دست آورده است. 


این همان نکته ای است که استقلالی ها در توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی روی آن دست گذاشته و از آن انتقاد می کنند و عقیده دارند، محدود کردن استقلال در انتخاب سرمربی احتمالا دوباره باعث ادامه ناکامی های این تیم خواهد شد؛ اگرچه امیرقلعه نویی با ۵ عنوان قهرمانی رکورددار قهرمانی در لیگ برتر است.


بنابر آرایی که با تعداد زیاد در فضای هواداری استقلالی ها منتشر شده، این اظهار نظر علی‌نژاد شبیه به چیزی است که قبلا محمدرضا داورزنی دیگر معاون وزیر ورزش درباره مسئله جذب تیام مهاجم ساحل عاجی به زبان آورده بود و درخواست مالی وی را غیرمنطقی ارزیابی کرده بود. این موضوع در ادامه از سوی استقلالی ها به عنوان یک دخالت آشکار در تقویت تیم ارزیابی شد و البته استقلال هزینه بیشتری هم برای جبران جای خالی تیام پرداخت کرد.


حالا هم بیم آن می رود که محدود کردن استقلال به انتخاب، عواقبی شبیه به آن چه که قبلا بر سر زبان یکی از معاونان وزیر ورزش جاری شد، برای این تیم در پی داشته باشد.

شما هم نظر خود را درباره حرف های علی‌نژاد بنویسید. آیا موافقید که با توجه به شرایط مالی فعلی، استقلال توانایی استخدام سرمربی خارجی را ندارد؟

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس به دنبال شکستن رکورد استقلال

ابهام در حضور امیرقلعه‌نویی در تقابل با استقلال

 

 

تگ ها


استقلال تهران آندره آ استراماچونی وزارت ورزش و جوانان مهدی علی نژاد استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال