خشم دی‌بروین از داوری: قوانین را دیگر نمی‌شناسم

کوین دی‌بروین بعد از شکست سیتی مقابل تاتنهام از تغییرات بیش از حد قوانین فوتبال به شدت انتقاد کرده و گفت این روزها دیگر قوانین فوتبال را نمی‌شناسد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از شکست ۲-۰ منچسترسیتی مقابل تاتنهام و جنجال دوباره بر سر VAR در بازی این تیم، کوین دی‌بروین خشم خود را بر سر تغییرات اخیر در قوانین فوتبال خالی کرد و گفت این روزها دیگر قوانین فوتبال را نمی‌شناسد. اعتراض دی بروین به تفسیر اخیر از قانون هند بود که در مسابقه دیشب دو تیم جنجالی شد.

درحالیکه تاتنهام با گل زودهنگام سون هیونگ مین پیش افتاده بود آیمریک لاپورت دروازه تاتنهام را با پاس گل گابریل ژسوس باز کرد. اما داور مسابقه مایک دین به درخواست VAR به کنار زمین رفت تا صحنه منجر به گل را از مانیتور تماشا کند. او در نهایت حکم داد که توپ به دست ژسوس برخورد کرده و در نتیجه گل سیتی مردود است. بازیکنان سیتی و از جمله دی بروین به این تصمیم داور به شدت معترض بودند.

دی بروین در این باره گفت: " راستش را بخواهید من دیگر قوانین را نمی‌شناسم. من فکر می‌کردم اگر توپ به قسمت بالای دست یعنی بالاتر از خط آستین پیراهن اصابت کند دیگر خطای هند گرفته نمی‌شود. همه می‌دانند که توپ به این قسمت دست او برخورد کرد. نه، واقعاً دیگر قوانین را نمی‌شناسم".

ستاره بلژیکی سیتی که از تصمیم داور خشمگین بود در ادامه گفت: " فردا یا پس‌فردا اگر تلویزیون نگاه کنید حتماً یک نفر را به کانالی می‌آورند تا بگوید داور تصمیم خوبی گرفت. برای همین باید رهایش کرد. اصلاً مهم نیست. من ۱۲ سال است که فوتبال حرفه ای بازی می‌کنم. در ۹ سال اول از این ۱۲ سال در قوانین هیچ تغییری ایجاد نشد. ولی حالا تغییرات قوانین آنقدر زیاد شده که قابل تصور نیست. نمی دانم چرا. فوتبال بازی قشنگی است. کسانی که قوانین را تغییر می دهند خودشان باید در بطن فوتبال باشند".

بیشتر ببینید:

گلهای تاکتیکی منچسترسیتی باهدایت گواردیولا/ویدیو

خلاصه بازی تاتنهام 2 - منچسترسیتی 0

 

 

تگ ها


کوین دی بروین فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال