خشم رئال از انریکه؛ چرا گارسیا را به ناچو ترجیح دادی؟

دعوت نشدن ناچو فرناندز به تیم ملی اسپانیا باعث عصبانیت هواداران رئال مادرید و نیز کارشناسان فوتبال اسپانیا شده است....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته لوئیس انریکه سرمربی تیم ملی اسپانیا اسامی ۲۴ بازیکن را برای حضور در یورو ۲۰۲۰ اعلام کرد. در این فهرست نامی از بازیکنان رئال مادرید دیده نمی شد و این برای اولین بار در تاریخ است که رئال هیچ نماینده ای در تیم ملی ندارد.

عدم حضور سرخیو راموس و دنی کارواخال به دلیل مصدومیت های متوالی، چندان هم غیرمنتظره نبود ولی ناچو فرناندز را بسیاری در فهرست لاروخا می دیدند هرچند در نهایت انریکه مدافعانی دیگر را ترجیح داد.

سرمربی اسپانیا در مورد عدم دعوت از ناچو گفت که او بازیکنی شایسته است و دو سه بازیکن دیگر نیز می توانستند وارد فهرست شوند ولی ترجیح او در این بود که بازیکنانی دیگر را انتخاب کند.

ناچو به خصوص در سال ۲۰۲۱ عضو ثابت خط دفاعی رئال بود و در زمان مصدومیت سرخیو راموس، او بود که به خوبی جای کاپیتان را پر کرد. ناچو در فصلی که گذشت، ۳۳ بازی برای رئال انجام داد(۲۱ بازی فیکس) و در نیم فصل دوم تنها یک بازی را به دلیل محرومیت از دست داد.

این در حالی است که بازیکنانی چون اریک گارسیا، آیمریک لاپورت و دیه گو یورنته مدافعان دعوت شده به تیم ملی اسپانیا، شرایطی متفاوت با او دارند. یورنته در لیدز تنها ۱۷ بازی انجام داد. اریک گارسیا برای سیتی ۱۲ بار به میدان رفت و لاپورت نیز ۲۷ بار در ترکیب سیتی قرار گرفت.

ناچو در لالیگا ۲۴ بار برای رئال به میدان رفت و حاصل کار ۱۵ برد، دو باخت و ۵ تساوی بود. او در هر دو بازی رفت و برگشت برابر بارسا و تساوی ۱-۱ در بازی برگشت برابر اتلتیکو برای رئال در میدان حاضر بود.

ناچو در لالیگا ۹۸ بار توپ‌گیری کرد، ۳۱ بار در دوئل ها برنده شد، ۱۴ تکل موفق و کامل داشت و متوسط ۴۰ پاس درست را به ثبت رساند و در واقع از لحاظ آماری، بهترین مدافع فصل رئال بود ولی همه اینها برای دعوت شدن او به تیم ملی کفایت نمی کرد تا موجی از اعتراضات دوست داران رئال و کارشناسان اسپانیایی را باعث شود.

تگ ها


ناچو فرناندز تیم ملی اسپانیا لوئیس انریکه مارتینز فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال