خشن‌های دیدارهای استقلال-سپاهان/مدافع با اخلاقی که بداخلاق ترین شد

استقلال و سپاهان در حالی امشب در جام حذفی به مصاف هم می‌روند که در ۷۵ دیدار گذشته دو تیم ۲۱ بار کارت قرمز از جیب داوران خارج شده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، استقلال و سپاهان امشب طی دیداری حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند. در تقابل‌های گذشته دو تیم داوران ۲۱ بار کارت قرمز از جیب خود خارج کردند و ۱۹ بازیکن این ۲۱ کارت را از داوران گرفته‌اند. در این میان سهم استقلالی ها ۱۳ و سهم سپاهانی ها ۸ کارت زرد که توسط ۶ بازیکن گرفته شده است. 

اولین اخراجی
استقلال و سپاهان برای اولین بار در سال ۱۳۵۰ به مصاف هم رفتند و بازیهای دو تیم تا سال ۱۳۷۷ اخراجی نداشت. برای اولین بار در تاریخ تقابل‌های دو تیم، در دیداری که در چارچوب لیگ آزادگان و به میزبانی سپاهان در اصفهان برگزار شد، ادموند اختر در دقیقه ۸۵ از زمین بازی اخراج شد تا نام این مهاجم پیشین و ارمنی آبی پوشان به عنوان نخستین بازیکن اخراجی در بازیهای دو تیم ثبت شود.

آبی پوشان در آن بازی که هدایت شان بر عهده ناصر حجازی بود، با تک گل محسن گروسی که در دقیقه ۵۰ به ثمر رسید پیروز شدند.

آخرین اخراجی
آخرین بازیکن اخراجی دو تیم، آرش رضاوند هافبک آبی پوشان است که در آخرین تقابل آنها از زمین اخراج شد و اتفاقا آبی پوشان در آن بازی هم پیروز شدند. این بازی در تاریخ ۱۱ مرداد و در چارچوب هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ برتر بوده است. 

بیشترین اخراجی‌ها
در تاریخ دیدارهای دو تیم تنها ۲ بازیکن ۲ بار اخراج شده‌اند که هر دو بازیکن از سپاهان بودند. اولین بازیکنی که ۲ بار طعم دریافت کارت قرمز در این بازی‌ها را چشید، احمد باغبانباشی مهاجم پیشین سپاهان بود و سپس فرشید طالبی مدافع و ملی پوش پیشین سپاهان در ۲ بازی مقابل استقلال از زمین اخراج شد.

باغبانباشی هر ۲ بار با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد و و فرشید طالبی یکبار با دریافت کارت قرمز مستقیم و یکبار هم با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد. طالبی با این آمار می‌تواند خشن ترین بازیکن در تاریخ تقابل های دو تیم باشد.

زودهنگام و دیر هنگام ترین اخراج
زودهنگام ترین اخراج در این دیدارها به دیدار شصتم دو تیم باز می‌گردد که در تاریخ ۱۰ فروردین ۹۲ و در مرحله نیمه نهایی جام حذفی برگزار شد. در آن بازی فرشید طالبی در دقیقه ۲۵ با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد تا این زودهنگام ترین اخراج در تاریخ تقابل‌های دو تیم باشد.

این بازی با گلهای فرزاد حاتمی در دقیقه ۶۴ برای استقلال و محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۴۲ برای سپاهان با نتیجه یک‌-‌یک به وقت اضافه و ضربات پنالتی رفت که سپاهانی در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز شدند.

دیرهنگام ترین اخراج هم به بازی سی و نهم دو تیم باز می‌گردد. این بازی در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۸۰ برگزار شد و مربوط به اولین فصل از مسابقات لیگ برتر است که آبی پوشان با تک گل سید فراز فاطمی که در دقیقه ۳۴ به ثمر رسید پیروز شدند. در آن بازی محمود فکری در دقیقه ۹۳ از زمین اخراج شد که این دیرترین اخراج در تاریخ تقابل‌های دو تیم است.

اخراجی‌های استقلال
بازیکنان اخراجی استقلال مقابل سپاهان عبارتند از: ادموند اختر (قرمز مستقیم)، محمد خرمگاه (قرمز مستقیم)، سهراب بختیاری زاده (قرمز مستقیم)، فرزاد مجیدی، سیروس دین محمدی (قرمز مستقیم)، محمود فکری، علی سامره، امیر حسین صادقی (قرمز مستقیم)، اسماعیل شریفات، جواد نکونام (قرمز مستقیم)، خسرو حیدری، ایمان موسوی و آرش رضاوند.

اخراجی‌های سپاهان
بازیکنان اخراجی سپاهان مقابل استقلال عبارتند از: احمد باغبان باشی (۲ بار و هر ۲ بار قرمز مستقیم)، مجید بصیرت (قرمز مستقیم)، سهیل کرمی (قرمز مستقیم)، مهدی جعفر پور، فرشید طالبی (۲ بار، یکبار قرمز مستقیم) و شجاع خلیل زاده. 

بیشتر بخوانید:

قلعه‌نویی پرکارترین، فرهاد کاظمی برنده‌ترین/ کرانچار بهترین خارجی

استقلال از سپاهان عبور کند قهرمان حذفی می‌شود

 

 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال سپاهان اصفهان کارت‌ قرمز فوتبال ایران سپاهان استقلال استقلال-سپاهان جام حذفی فوتبال