خصوصی یا دولتی؛ فدراسیون به دنبال ماجرای بند جنجالی

فدراسیون فوتبال قصد دارد با توجه به لایحه ریاست جمهوری، پیگیری لازم در خصوص بند یک اساسنامه فدراسیون را به سرانجام برساند....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از تغییراتی که در اساسنامه فدراسیون فوتبال صورت گرفت و جنجال‌های زیادی نیز در خصوص بند یک آن با توجه به تفاوت با اساسنامه‌ای که برای فیفا ارسال شده بود شکل گرفت، اکنون فدراسیون فوتبال قصد دارد با توجه به لایحه‌ای که در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی به مجلس ارسال شده، این مشکل را حل کند.

منصور قنبرزاده در توضیح این اقدام می‌گوید: ما از سوی فیفا ملزم شده‌ایم که بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال را در دولت و مجلس شورای اسلامی به تصویب برسانیم. این اتفاق با توجه به روال حقوقی و قانونی که وجود دارد پروسه‌ای زمان بر دارد اما با پیگیری‌های صورت گرفته، خوشبختانه ریاست جمهوری در قالب لایحه این طرح شخصیت حقوقی غیر دولتی و مستقل فدراسیون‌های ورزشی را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده‌اند. در فوتبال هم یک کار گروهی بزرگ برای این کار در حال انجام است. نه تنها خود آقای عزیزی‌خادم به شکلی ویژه موضوع را در جلسه با افراد تاثیرگذار در مجلس پیگیری کرده و جلسات مختلفی را برگزار می‌کنند، بلکه روسای هیات‌های استانی هم باب مذاکرات با نمایندگان مجلس استان خود را باز کرده‌اند تا قبل از پایان مهلت یک ساله تعیین شده از سوی فیفا، بحث بند یک اساسنامه در مجلس هم به تصویب برسد.

تگ ها


فدراسیون فوتبال