خطر بیخ گوش بازیکنان؛ اعزام ترکیب اصلی والیبال به مسابقات جام جهانی

پس از قهرمانی تیم ملی والیبال در آسیا و در آستانه مسابقات جام جهانی باز هم باید شاهد اعزام ترکیب اصلی به ژاپن باشیم....

به گزارش مدال، پرونده بیستمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا با قرار گرفتن ملی پوشان ایران روی سکوی نخست همراه شد تا سومین قهرمانی قاره کهن در پرونده والیبال ثبت شود. تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات با ۱۶ تیم آسیایی رقابت کرد و پس از برگزاری ۸ دیدار که در نهایت منجر به کسب ۷ پیروزی و یک باخت بود جام قهرمانی را بالای سر برد.

تیم ملی والیبال ایران که مانند سایر تورنمنت‌ها با ترکیب اصلی و با هدف کسب مجوز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا گام در مسابقات گذاشت به هر دو هدف خود دست یافت تا در ادامه و برای حضور در جام جهانی امیدوار به حضور تیم جوان‌تر در جام جهانی باشیم اما همچنان سرمربی مونته نگرویی بر خواسته خود برای استفاده از ترکیب اصلی پافشاری دارد.

تا جاییکه با اعلام امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی، باید شاهد حضور ترکیب اصلی در رقابت‌های جام جهانی نیز باشیم. رقابت‌هایی که تاثیری در صعود یا عدم صعود تیم ملی به المپیک ندارد و در آستانه مسابقات مهم و حساس انتخابی المپیک این تصمیم می‌تواند فشار دوچندانی بر ملی پوشان وارد کند.

در حالی که ایگور کولاکوویچ همچنان بر استفاده از ترکیب اصلی در تمام تورنمنت ‌ها دارد برخی از ملی پوشان خود در خواست مرخصی کرده و برای ریکاوری مدتی از تمرینات فاصله می گیرند. پس از بازگشت تیم ملی از مرحله نخست مسابقات انتخابی المپیک میلاد عبادی پور با تقاضای مرخصی از کادر فنی برای یک هفته به مرخصی رفت و حال پس از پایان رقابت‌های قهرمانی آُسیا، سید محمد موسوی به دلیل خستگی از کولاکوویچ تقاضای مرخصی کرده تا برای جام جهانی اعزام نشود.

علاوه بر خستگی بازیکنان در طول تورنمنت‌ها شاهد مصدومیت‌ها هم بوده‌ایم. همانطور که در قهرمانی آسیا پوریا فیاضی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و محمد موسوی از جمله بازیکنان آسیب دیده بودند که چند بازی را از دست دادند و تاثیر عدم حضور محمد موسوی در بازی مرحله گروهی مقابل استرالیا کاملا حس شد. بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار والیبال ایران باید در شرایط خوبی برای حضور در تورنمنت مهم و حساس انتخابی المپیک آماده شوند.

مهره های کلیدی مانند سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، علی شفیعی، پوریا فیاضی و ... اگر تحت فشار دچار آسیب دیدگی شوند و مسابقه مهمی مانند انتخابی المپیک را از دست بدهند بدون شک تبعات بدی برای والیبال ایران در پی خواهد داشت آن هم در شرایطی که تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک کار سختی در چین خواهد داشت و تیم های کره جنوبی، چین و استرالیا برای ایران خطر جدی محسوب می شوند اگر بازیکنان اصلی را از دست بدهیم.

با توجه به اینکه جام جهانی تورنمنت طولانی و پرفشاری خواهد بود و پس از آن نیز ملی پوشان باید در تیم‌های باشگاهی خود برای مسابقات لیگ حاضر شوند و سپس دی ماه در رقابت‌های حساس و مهم انتخابی المپیک که آخرین شانس کسب سهمیه برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ است، انتظار می ‌رفت سرمربی تیم ملی در جام جهانی فشار زیادی به بازیکنان اصلی وارد نکند اما بار دیگر شاهد استفاده از یک ترکیب تکراری در رقابت‌ها هستیم.

اصرار و پافشاری ایگور کولاکوویچ برای استفاده از ترکیب اصلی در تمام تورنمنت ها این شائبه را به وجود آورده که در قرارداد سرمربی مونته نگرویی چه بندهایی وجود دارد که او به دنبال کسب مقام در هر تورنمنتی است؟ در سال مهم و حساس انتخابی المپیک چرا باید در تمام تورنمنت‌ها فقط از یک ترکیب استفاده شود که خطر آسیب دیدگی و مصدومیت بیخ گوش ملی پوشان باشد.

بیشتر بخوانید:

غفور: باید به المپیک صعود کنیم

 

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران سعید معروف والیبال قهرمانی آسیا جام جهانی والیبال سید محمد موسوی ایگور کولاکوویچ والیبال