خطر محرومیت، این‌بار در کمین استقلال

آبی پوشان پایتخت به دلیل شکایت رضایی و تیموریان در خطر محرومیت قرار دارند ......

آبی پوشان پایتخت به دلیل شکایت رضایی و تیموریان در خطر محرومیت قرار دارند.
پرونده شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از باشگاه استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا ممکن است کار دست این باشگاه بدهد و تبعات بد و سنگینی به همراه خود داشته باشد. هرچند اخیراً مدیران تیم بحران زده استقلال در مصاحبه های خود تاکید کرده اند مشکل پرونده تیموریان و رضایی را با پرداخت حق و حقوق آنها حل کردند اما منابع موثق خبری اطلاع داده اند احتمال اینکه AFC تصمیم بگیرد تحقیقاتی گسترده از اسناد و مدارک و گزارش های ارائه شده از سوی این باشگاه انجام بدهد زیاد است.
ماجرا از این قرار است که در جریان شکایت رضایی و تیموریان به نهاد حاکم بر فوتبال آسیا، AFC در مرحله اول نامه نگاری خود موضوع شکایت این دو بازیکن و عدم پرداخت حقوق آنها را با استقلال در میان می گذارد.
در همان مقطع گویا استقلال در واکنش اولیه هرگونه بدهی به این دو بازیکن را رد می کند اما با سخت گیری وکلای تیموریان و رضایی، مسوولان AFC جزییات قرارداد دو بازیکن ایرانی را بررسی می کنند و سپس از مدیران باشگاه استقلال می خواهند اگر مدرکی دال بر تسویه حساب کامل با این دو فوتبالیست مشهور دارند ارائه دهند.
در این میان کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی متوجه می شود ادعای دو بازیکن ایرانی کاملا درست بوده عملا با استناد به مفاد قانون، استقلال را مجبور به پرداخت بدهی اش به رضایی و تیموریان می کند. به همین ترتیب رایزنی هایی با وکلای تیموریان و رضایی انجام می شود و در نهایت باشگاه استقلال مجبور می شود پول آنها را پرداخت کند.
بعد از این کار روابط بین الملل استقلال و وکلای حقوقی باشگاه فیش واریزی و اسناد تسویه حساب با شاکیان داخلی خود را در شرایطی به AFC ارسال می کنند که در ابتدا هرگونه بدهی به کاوه و آندو را تکذیب کرده بودند! همین رفتار البته باعث شک مسوولان مربوطه کنفدراسیون فوتبال آسیا به پشت پرده فعالیت های باشگاه استقلال شده است.
مساله نگران کننده اما جایی است که اخیرا در حاشیه اجلاسی که در کوالالامپور توسط AFC برگزار شده، مسوولان این نهاد عملا به تیم مدیریتی ایران نسبت به رفتار مدیران باشگاه انتقادی جدی داشته و با صراحت استقلال را متهم به کتمان حقایق کرده اند!

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال