خطر کاهش سهمیه در یک قدمی فوتبال ایران

به گزارش مدال به نقل از"ورزش سه"، فدراسیون فوتبال آسیا جدید ترین رده بندی کشورها در مسابقات باشگاهی را اعلام کرد ......

به گزارش  مدال به نقل از"ورزش سه"، فدراسیون فوتبال آسیا جدید ترین رده بندی کشورها در مسابقات باشگاهی را اعلام کرد. در رده بندی جدید AFC ایران با یک پله صعود، در رده ی هفتم قاره قرار گرفته اما همچنان در میان تیم های غرب آسیا، بعد از امارات، قطر و عربستان در رده ی چهارم قرار دارد.

در جدید ترین رده بندی اعلام شده از سوی AFC امارات با توجه به درخشش تیم های باشگاهی این کشور در چهار سال گذشته، در صدر قرار دارد و کره جنوبی و قطر در رده های دوم و سوم قرار می گیرند. با کاهش سهم امتیازات فیفا برای تیم های ملی، تنها 10 نمره به دلیل عملکرد تیم های ملی به کشورها اعطا می شود که تیم ملی ایران به دلیل صدرنشینی در آسیا، امتیازات کامل را در این بخش دریافت کرده است.

با این وجود اما تیم ملی ایران به دلیل عملکرد ضعیف باشگاه ها در سه سال گذشته، شرایط خوبی در این جدول ندارد. هر چند باشگاه های ایرانی در فصل جاری مسابقات موفق شدند نمایش خوبی داشته باشند اما امتیازات کم سال های گذشته باعث شده تا ایران با عربستان که نزدیک ترین رقیب ایران در منطقه ی غرب به شما می رود، 11 امتیاز اختلاف داشته باشد که جبران آن با توجه به حضور دو تیم از عربستان در مرحله ی یک چهارم نهایی و تنها حضور پرسپولیس در این مرحله، بسیار دور از دسترس باشد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال