خطیبی، جغرافیای لیگ برتر را گسترده‌تر می‌کند؟

پیروزی دو گله برابر قشقایی شیراز، هفتمین برد رسول خطیبی از زمان حضورش در آلومینیوم اراک را رقم بزند تا شکست ناپذیری متوالی آن‌ها به ۱۳ هفته برسد....

به گزارش "ورزش سه" تساوی‌های زیاد در نیم فصل نخست و زمانی که محمود فکری هدایت آلومینیوم برعهده داشت، باعث شده بود تا بسیاری از هواداران این تیم ناامید از صعود به لیگ برتر شوند اما به یکباره همه چیز تغییر کرد؛ نتایج خوب اراکی‌ها با فکری آغاز شد و بعد از جدایی او به مقصد نساجی، با رسول خطیبی ادامه یافت. حالا آن‌ها چهارده مسابقه اخیرشان را بدون شکست از میدان خارج شده‌اند و در دوران حضور خطیبی نیز، ۷ برد و ۴ تساوی به دست آوردند تا با پروازی بلند از میانه‌های جدول به رده دوم برسند و در آستانه نخستین صعودشان به لیگ برتر قرار گیرند.

رویای صعود به لیگ برتر اراکی‌ها آن‌هم تنها بعد از ۶ سال تاسیس این تیم و صعود پلکانی از لیگ دسته دوم کشور، فاصله چندانی تا تحقق یافتن ندارد؛ فقط آن‌ها باید روند ۱۴ بازی اخیرشان را پیش بگیرند و بدون شکست ۶ دیدار باقیمانده را هم پشت سر بگذارند و در حضور مدعیان سر سختی چون مس کرمان، خوشه طلایی ساوه، نود ارومیه و ... راهی لیگ برتر شوند.

در سالهای نه چندان دور و در لیگ دوازهم، تیم آلومینیوم هرمزگان توانست به لیگ برتر برسد و یک فصل حضور داشته باشد اما مشکلات عدیده مالی باعث شد تا با سقوطی پلکانی، به انحلال برسند؛ اما حالا رسول پاشا و شاگردانش می‌توانند آلومینیوم جدید لیگ برتر باشند و به تعداد استان‌های دارای تیم در لیگ برتر بیفزایند چرا که استان مرکزی هیچ تیمی در سطح اول فوتبال ایران ندارد و اراکی‌ها چشم انتظار این اتفاق بزرگ هستند تا جشن لیگ برتری شدن‌شان را به پا کنند.

آن‌ها دیروز و در حالی که ورود تماشاگران به ورزشگاه ممنوع است، به شکلی عجیب در ورزشگاه امام خمینی اراک حضور پیدا کردند و تیمشان را تشویق کردند.

تگ ها


رسول خطیبی دسته یک آلومینیوم اراک