خطیبی: نتایج در زمین مسابقه باید مشخص شوند

خطیبی می گوید که تیم های لیگ یکی زحمت کشیده اند و باید نتایج در زمین مشخص شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رسول خطیبی سرمربی تیم آلومینیوم اراک در گفتگو با خبرنگار ما در مورد احتمال تعطیلی این فصل فوتبال ایران گفت: من اصلا کاری به لیگ برتر و مسائلش ندارم اما در لیگ آزادگان ۷ تیم شانس صعود دارند و همه خرج کردند و بازیکنان خریدند. به نظر من باید نتایج در زمین مسابقه مشخص شوند و باید بازی ها ادامه پیدا کنند. این که بگویند هیچ تیمی صعود نکند یا دو تیم بالای جدول به لیگ برتر بروند درست نیست، این همه بازی برگزار شده و تیم ها زحمت کشیده اند و هنوز هم تا پایان لیگ زمان زیادی باقی مانده است. تا جایی که من شنیدم اگر لیگ تعطیل شود هیچ تیمی صعود نمی‌کند و تیم های فعلی از نو شروع می‌کنند که من فکر کنم کار درستی نیست.

 خطییی در این باره عنوان کرد: ما ادعای این را داریم که پزشکانمان در سطح بالایی هستند و با تعطیلی مسابقات به آن ها هم بی احترامی کرده ایم. از طرف دیگر الان در اروپا و آسیا کشورهای مختلف لیگشان را شروع می‌کنند؛ کره جنوبی آغاز کرده و بوندس لیگا و اسپانیا و انگلیس هم به همین شکل. یعنی ما از نظر پزشکی از این ها ضعیف تر هستیم؟ اولویت اول سلامتی تمام اصناف است اما فکر می‌کنم با رعایت نکات بهداشتی از پس برگزاری لیگ برتر برمی‌آییم. بازیکنان حرفه ای هستند و باید مراقب خودشان باشند، ما الان در ایران هیچ فوتبالیستی کرونا نگرفته اما در آلمان و ایتالیا و... مورد کرونایی داشته اند اما نمی‌خواهد لیگ را تعطیل کنند.

سرمربی تیم آلومینیوم اراک همچنین افزود: ستاد کرونا خیلی زحمت می‌کشند اما اگر بازی ها را تعطیل کنند تبعات سختی وجود خواهد داشت. از جمله این که بازیکنان الان ۴۰ درصد حقوق گرفته اند و بعد باشگاه پول آن ها را نخواهد داد و به فدراسیون ربط می‌دهد. فدراسیون هم می‌گوید بروید از ستاد کرونا بگیرید! ما باید به جامعه پزشکی اعتماد کنیم، چون ما پزشکانی داریم که می‌تواند پیشگیری کنند.

او درباره شروع تمرینات برخی از تیم ها گفت: الان در لیگ یک ۶-۷ تیم مدعی صعود هستند و این صعود باید در زمین مشخص شود و حق به حقدار برسد. این همه تیم ها خرج کرده اند و وقت گذاشته اند و زحمت کشیدند که به بالای جدول رسیده اند. ما تمریناتمان را تعطیل کردیم اما خیلی تیم ها تمریناتشان را شروع کرده اند که این به کمیته انضباطی ارتباط دارد و من صحبتی درباره آن انجام نمی دهم. بعضی از مربیان می‌گویند بازیکنان مصدوم می‌شوند اما اگر یک مربی بار فنی اش بالا باشد می‌تواند برای ۸ بازی تیمش را مشخص کند. همچنین فیفا گفته که ۵ تعویض وجود دارد و مشکلی پیش نمی آید.

بیشتر بخوانید:

عاشوری: اگر فوتبال تعطیل شود کرونا از بین می رود؟

نامه جمعی‌ از باشگاه‌های لیگ برتری برای تعطیلی فوتبال

 

 

تگ ها


ماشین سازی تبریز رسول خطیبی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال