خطیر: این فدراسیون از انتخاب یک داورِ دربی عاجز است !

علی خطیر انتقادات تندی را علیه مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق این فدراسیون پس از محرومیت از فعالیت های فوتبالی، مطرح کرد....

به گزارش "ورزش سه"، ساعاتی پیش بود که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نام علی خطیر را به دلیل اعتبار زدن به اعتبار فوتبال کشور از حضور در فعالیت های فوتبالی محروم کرد.


دقایقی پیش علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال با لحنی که با عصبانیت همراه بود، اینطور حرف هایش را آغاز کرد و گفت: من حرف هایم را اینطور آغاز می کنم که اگر دین ندارید، حداقل آزاده باشید.


او سپس در مورد حکم ادامه داد: من هم از شما می شنوم. در اخبار گفته اند که به فوتبال ایران لطمه زده شده است. از کدام اعتبار حرف می زنند؟ شما اعتباری برای فوتبال ایران نگذاشته اید که کسی بخواهد آن را خدشه دار کنید. شما را به خدا دست از سر این فوتبال بردارید. دیگر این فوتبال را به کجا می خواهید بکشانید. از فوتبال بروید تا شاید فوتبال نفسی بکشد.


خطیر در ادامه اینطور حرف زد: ما شانس آوردیم که کرونا آمد و اگر مسابقات ملی ادامه پیدا می کرد، معلوم نبود چه می شود. ۴ سال فوتبال را به فلاکت کشانده اید. فوتبال را ورشکسته و ویرانه کرده اید و هنوز هم این دوستان نمی خواهند دست از سر فوتبال بردارند.


معاون سابق باشگاه استقلال در ادامه با اشاره به حکم صادره و اینکه باید حرف های او هم پیش از صدور حکم شنیده می شد، اضافه کرد: حداقل اخلاق حکم می کرد، قبل از صدور چنین حکمی اظهارات من را می شنیدید. اصلا به چه دلیل و به واسطه کدام خطا.....؟!


او سپس در مورد دلیل این حکم اینطور توضیح داد: من اصلا نمی دانم دلیل این موضوع چه چپزی است. می گویند به خاطر اینکه من مالکیت همزمان ماشین سازی و تراکتور را گزارش کرده ام. خب کمیته اخلاق حتی به کدهای اخلاقی خودش تسلط ندارد. این وظیفه هر کسی است که در فوتبال است. من هیچ نامه محرمانه ای به فیفا نزده ام. نامه من رونوشت به فدراسیون فوتبال دارد. اگر من می خواستم نامه محرمانه بزنم که اسم خودم را برمی داشتم. مگر کاری داشت؟ این نامه محرمانه نبود. من به فیفا رونوشت دادم و به فدراسیون و ای اف سی هم رونوشت دادم. کمیته اخلاق شما باید مبارز با فساد باشید ولی به کدهای اخلاقی خودتان هم تسلط ندارید.


خطیر در رابطه با این موضوع و مالکیت همزمان تراکتور و ماشین سازی اضافه کرد: کمیته اخلاق باید به عنوان مدعی العموم وارد می شد. این عمل فساد ایجاد می کند. این عمل یکپارچگی فوتبال را دچار مشکل می کند. چرا و به چه دلیلی سه چهار سال، چشمانتان را روی این اتفاق بسته اید. الان هم به چه واسطه ای من را محروم کرده اید؟ به خاطر اینکه من حرف از فساد زده ام؟ چرا هر کسی از فساد حرف می زند، او را محروم می کنند؟


خطیر درواکنش به این سوال که نمی تواند در فعالیت های فوتبالی حضور داشته باشد، عنوان کرد: من اصلا فعالیتی ندارم که من را محروم کنند. اصلا شما محروم هم می کنید، برای چه رسانه ای می کنید. این فدراسیون دست درازی در پرونده سازی برای افراد دارد. برای کسانی که مبارزه با فساد می کنند. امید روانخواه حرف از فساد می زند، محرومش می کنید. علی خطیر حرف از فساد می زند، محرومش می کنید. شما به کد اخلاقی خودتان هم تسلط ندارید.


حرف های بعدی خطیر انتقاد از فدراسیون و ماجراهای انتخاب داور دربی ۹۳ بود و اضافه کرد: این قضیه انتخاب داور دبی را ببینید. این فدراسیون عاجز است که حتی یک داور دربی را بدون دردسر انتخاب کند. شما هیچ توانایی ای ندارید. شما فوتبال ایران را به فلاکت رساندید. دست از سر این فوتبال بردارید. با این قرارداد ویلموتس فوتبال ایران را ورشکست کردید. اگر کرونا نبود و بازی های ملی برگزار می شد، معلوم نبود که چه بلایی سر فوتبال ما می آمد.  .چرا نمی روید شما؟ چه کار باید بکنید که استعفا بدهید. استعفا بدهید اگر بد بودید که بهتر بیاید و اگر خوب باشید هم که همه می فهمند.

تگ ها


استقلال تهران علی خطیر