خط بطلان علیپور بر یک فرضیه / می‌سازد و می‌نوازد !

خط بطلان علیپور بر یک فرضیه، می سازد و می نوازد به گزارش خبرنگار مدال ، از زمان حض ......

خط بطلان علیپور بر یک فرضیه، می سازد و می نوازد

به گزارش خبرنگار مدال ، از زمان حضور برانکو بر روی نیمکت پرسپولیس این تیم صاحب ضربات متعدد پنالتی شد . نوع بازی هجومی به ویژه پنالتی گیر معروف این تیم مهدی طارمی سبب شد پرسپولیسی ها پنالتی گیرترین تیم لیگ لقب بگیرند طارمی ، رضاییان ، عالیشاه ، ماهینی ، گابرییل ، نوری ، کامیابی نیا و ... هر کدام در مقطعی پنالتی زن اول سرخپوشان لقب گرفتند و البته هرکدام این ستاره ها حداقل یک پنالتی حساس را هدر دادند .

شاید یکی از بازیکنانی که در این تیم خیلی پنالتی از دست داد مهاجم شماره 9 سابق این تیم بود که پنالتی می گرفت و اصرار داشت خودش بزند ! مهمترین پنالتی های از دست رفته برای طارمی و پرسپولیس در دربی و بازی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوحده همان چیپ معروف بود ! کار به جایی رسید که ضربه پنالتی برای هواداران پرسپولیس یک کابوس ترقی می شد تا یک موقعیت ! تحلیلگران و هواداران هربار راهکاری نسخه ای را دوای درد پنالتی ها می پیچدند و یک نگاه فنی در این بین بیشتر از همه درشت نمایی شد آن هم این که بازیکنی پنالتی می گیرد نباید خودش پشت توپ بیاستد چون تمرکز زیادی می طلبد و شاید فقط از پس بهترین های دنیا یعنی رونالدو و مسی این کار بر می آید که هم پنالتی بگیرند هم با خونسردی توپ را به تور بچسبانند. با خروج طارمی ، پرسپولیس کمتر پنالتی می گیرد اما در این تیم یک ستاره جوان فرضیه پنالتی گیر پنالتی زن نمی شود را بر باد داد !

علیپور مهاجم قائمشهری سرخپوشان در دو بازی بسیار مهم هم پنالتی گرفت هم پنالتی اش را گل کرد ، او در دربی از چشمی خطا گرفت و ضربه اش را خلاف جهت حسینی تبدیل به گل پیروزی بخش تیمش کرد و در یکی از حساس ترین بازی های تاریخ پرسپولیس در مقابل السد هم دقیقا هنرش را تکرار کرد یعنی پنالتی گرفتن از دروازه حریف و فروپاشی امپراتوری السد مقابل حریفان ایرانی در دوحه با همین تک گل !

علیپور حالا برای پرسپولیس هم پنالتی میگیرد و هم پشت توپ قرار می گیرد و توپ را گل می کند جای همچین مهاجمی خونسرد و متمرکز و باهوشی در تیم ملی چقدر خالیست ، اینطور نیست؟!

تگ ها


پرسپولیس First League فوتبال