خط حمله تیم ملی صددرصد لژیونر

در حالی لیست اولیه و ۱۰ نفره بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای دو دیدار برابر سوریه و عراق اعلام شدند که هیچ عنصر تهاجمی شاغل در لیگ ایران در این لیست حضور ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، از چندی پیش یک مینی کمپ با حضور ۲۲ بازیکن شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد و سرانجام امروز دارگان اسکوچیچ روی نام ۱۲ بازیکن حاضر در این اردو خط کشید تا سهم لیگ برتر کشور در لیست نهایی دراگان اسکوچیچ، تنها ۱۰ بازیکن باشد.


قرار است فردا اسامی لژیونرها نیز به این فهرست اضافه شده و سرانجام پیش از مصاف با سوریه، اسکوچیچ لیست ۲۳ نفره خود را برای آن بازی مشخص کند. در لیست قبلی تیم ملی نفراتی چون: مهدی طارمی، سردار آزمون، مهدی قایدی، کاوه رضایی، احمد نوراللهی، سامان قدوس، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، کریم انصاری فرد، اللهیار صیادمنش، علیرضا جهابخش، علی قلی زاده، جعفر سلمانی، سعید عزت اللهی و میلاد محمدی حضور داشتند و انتظار می رود این نفرات مجددا به اردوی تیم ملی دعوت شوند.


چیزی که از لیست نهایی تیم ملی مشخص است، تمامی عناصر تهاجمی تیم دراگان اسکوچیچ خارج از ایران فعالیت می کنند. سجاد شهباززاده آقای گل لیگ بیستم به لیست اخیر نیز دعوت نشد و ارسلان مطهری، مهدی عبدی و شهریار مغانلو مهاجمینی بودند که نظر اسکوچیچ را به خود جلب نکرده و از لیست تیم ملی خط خوردند.


بدین ترتیب همانطور که انتظار می رفت، در فهرست تیم ملی ایران همان بازیکنانی که انتظار می رفت در دسترس اسکوچیچ خواهند بود. سردار آزمون بازیکن تیم زنیت روسیه که این روزها شایعات زیادی پیرامون پیوستن او به المپیک لیون فرانسه مطرح می شود در کنار مهدی طارمی مهاجم پورتو پرتغال عناصر اصلی خط آتش تیم ملی را تشکیل می دهند.


علاوه بر این دو نفر، مهاجمین آماده ای نیز روی نیمکت تیم ملی حضور خواهند داشت که در فوتبال اروپا حضور دارند. کریم انصاری فرد برای آ.ا.ک آتن یونان توپ می زند، اللهیار صیادمنش نیز به یکی از بازیکنان اصلی زوریا لوهانسک تبدیل شده و کاوه رضایی نیز به تازگی راهی تیم اودهورلی بلژیک شده و این ۳ نفر در صورت دعوت به تیم ملی، می توانند گزینه های مناسبی روی نیمکت باشند.


علاوه بر خط حمله ایران، وینگرها و عناصر تهاجمی دیگر نیز خارج از ایران حضور دارند. علیرضا جهانبخش که روزهای خوبی را در برایتون سپری نمی کرد، پس از انتقال به فاینورد توانسته به روزهای اوج خودش در فوتبال هلند بازگردد و در بازی های گذشته همواره روی گل های تیمش تأثیرگذار بوده است.


سامان قدوس نیز با برنتفورد در لیگ برتر انگلیس حضور دارد و اتفاقا نتایج قابل توجهی را نیز با این تیم کسب کرده است. علی قلی زاده نیز که همچنان برای شارلوا بلژیک توپ می زند، در مرحله قبلی مقدماتی جام جهانی یکی از عناصر اصلی ترکیب تیم اسکوچیچ بود. در نهایت نیز مهدی قایدی حضور دارد که به عنوان آخرین لژیونر فوتبال ایران، از استقلال جدا شد و به شباب الاهلی پیوست و سرمربی تیم ملی ایران نیز می تواند روی نبوغ و توانایی های این بازیکن حساب ویژه ای باز کند.


چنانچه مهدی ترابی را از این جمع فاکتور بگیریم، به نظر می رسد برای نخستین بار تاریخ فوتبال ایران، تمامی عناصر تهاجمی تیم ملی را تماما بازیکنان لژیونر و شاغل در فوتبال اروپا و منطقه تشکیل می دهند. بازیکنانی که امید اصلی گلزنی تیم اسکوچیچ برای غلبه بر سوریه و عراق هستند تا راه تیم ملی ایران برای صعود به جام جهانی را هموار کنند.

تگ ها


تیم ملی ایران