خط خوردن ستاره تیم ملی به دلیل مسافرکشی

کارشناس فوتبال و سرمربی اسبق تیم ملی معتقد است که پاسخ طارمی به سرمربی تیم ملی، شکستن خط قرمز بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جلال چراغپور، کارشناس فوتبال و سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص پیروزی لحظه آخری تیم ملی مقابل لبنان که استرس زیادی به همراه داشت گفت: با وجود اینکه در لحظات پایانی به گل دست یافتیم اما اگر بازی فقط چند دقیقه دیگر ادامه می یافت می توانستیم چند گل دیگر هم بزنیم. به نظر من اگر لبنان یک فصل در لیگ دسته یک ایران حضور داشته باشد در پایان همان فصل به لیگ دو سقوط می کند!

لبنان دل به اتفاقات بازی بسته بود
او در مورد به دردسر افتادن تیم ملی مقابل چنین حریفی تاکید کرد: برای این اتفاق چند دلیل وجود دارد که مهمترین آن نوع بازی تیم لبنان است؛ وقتی هر دو تیم با استراتژی و تاکتیک بازی کنند همه از آن لذت می برند ولی وقتی یک تیمی الگوی بازی خاصی ندارد و دل به اتفاقات می بندد، می تواند برای هر تاکتیک و استراتژی مشکل ایجاد کند.
شما دیدید که لبنان چگونه به گل رسید، این تیم حتی می توانست روی یک اتفاق دیگر هم به گل برسد ولی تو سر توپ خطرناک بیرانوند خوشبختانه دردسرساز نشد و توانستیم در ادامه به بازی برگردیم. ضمن اینکه استراتژی ما بعد از چند بازی اخیر لو رفته و همین باعث شد تا به مشکل بخوریم. ورود چند بازیکن کمتر شناخته شده به زمین، شرایط را به سود ما برگرداند و همان گونه که گفتم اگر بازی ادامه می یافت بازهم گل می زدیم.

کار طارمی شکستن خط قرمزها بود
این کارشناس فوتبال در خصوص تاثیر غیبت طارمی گفت: باید به این نکته تاکید کنم که زوج طارمی – آزمون قدرتمندترین زوج در آسیاست. زمانی که این دو بازیکن در ترکیب ایران هستند، تیم های حریف باید نفرات بیشتری را برای مهار آنها به کار بگیرند و این باعث ایجاد برتری نفری در سایر خطوط به خصوص در خط هافبک می شود. در غیاب مهدی طارمی اما این موضوع به گونه ای دیگر بود و نمی توان منکر کاهش قدرت تیم ملی شد.
در کنار این موضوع ولی باید شرایط تیم ملی را هم در نظر بگیریم. خط قرمزها بعضی وقت ها به خاطر مسائل جزئی خم می شود ولی نباید آن را بشکنیم. به نظر من کار طارمی شکستن خط قرمزها بود. نظم تیمی تحت هیچ شرایطی نباید به هم بخورد. در صورت حضور طارمی شاید لبنان را بدون دردسر شکست می دادیم ولی در صورت دعوت او هم شاید عواقبی جبران ناپذیر را شاهد می بودیم.

بازگشت طارمی به نفع هر دو طرف است
وقتی من سرمربی تیم ملی بودم به دلیل قرار داشتن در شرایط جنگی، فوتبال داخلی به مدت چند سال تعطیل بود و ما تنها ۱۹ بازیکن در اختیار داشتیم. در چنین شرایطی از دیگر بازیکنان، شناختی نداشتیم که به تیم ملی اضافه شان کنیم. در همان مقطع یکی از ستاره های تیم به من گفت که برای تامین معاش خانواده مجبور است که مسافرکشی کند و به همین دلیل نمی تواند در تمرینات صبح حضور داشته باشد. من به خاطر نظم تیمی با این موضوع موافقت نکردم و او را خط زدم چرا که هیچ چیزی بالاتر از نظم تیمی نیست. امیدوارم که این مشکلات هر چه با وساطت بزرگان تیم ملی زودتر حل شود و طارمی به تیم ملی برگردد چون این اتفاق هم به نفع او و هم به نفع فوتبال ملی ماست.

تگ ها


تیم ملی ایران جلال چراغپور فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال