خط دفاع تیم قدوس، سوژه روز فوتبال انگلیس

تیم فوتبال برنتفورد در حالی موفق به ثبت یک کامبک شگفت انگیز در برابر بورنموث شد که خط دفاعی این تیم در همان دقیقه پنج دچار فروپاشی شد....

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار برگشت از مرحله نیمه نهایی پلی آف صعود به رقابت های لیگ برتر انگلیس، تیم فوتبال برنتفورد در استادیوم خانگی خود میزبان بورنموث بود. یاران قدوس که بازی رفت را با یک گل واگذار کرده بودند، در این بازی خیلی زود دروازه خود را باز شده دیدند.


در دقیقه ۵ یک کرنر برای برنتفورد به دست آمد. میزبان که قصد داشت از همان دقایق ابتدایی برای زدن گل نخست و به تساوی کشیدن بازی در مجموع  ۲ دیدار به روی دروازه حریف هجوم بیاورد، با تمامی بازیکنان خود به روی دروازه حریف هجوم برد ولی با یک غافلگیری بزرگ مواجه شد.


برایان امبیمو پشت ضربه کرنر ایستاد و آن را به روی دروازه ارسال کرد. توپ به گوشه محوطه جریمه در سمت مقابل رفت که ضربه سر بازیکن برنتفورد توپ را در اختیار کمرون کارتر مدافع بورنموث قرار داد و این بازیکن به ضربه ای که به زیر توپ زد، آن را از منطقه خطر دور کرد.


اما این ضربه کارتر باعث شکل گیری یک موقعیت تک به تک از فاصله ۸۰ متری شد. آرنات گرونولد مهاجو هلندی بورنموث در حالیکه تنها ۵ دقیقه از زمان بازی گذشته بود، بدون اینکه مدافعی را در مقابل خود ببیند، صاحب توپ شد و به سرعت به سمت دروازه تیم میزبان پیش رفت.


در حالیکه مدافعین برنتفورد پشت سر گرونولد در حال تلاش برای رسیدن به او بودند، اما این مهاجم بورنموث بود که با سرعت بالا به دروازه میزبان نزدیک شد و او با یک ضربه بغل پا به راحتی دروازه دیوید رایا را باز کرد و گل نخست بازی را به ثمر رساند تا کار یاران قدوس برای بازگشت به بازی سخت و دشوار شود.


البته هر چند در ادامه برنتفورد بازگشت رویایی به بازی داشت و ۳ بار دروازه بورنموث را باز کرد اما اخراج کریس میفام مدافع بورنموث در دقیقه ۳۰ روی ثبت این نتیجه بی تأثیر نبود. در نهای برنتفورد با پیروزی ۳ بر یک، در مجموع با نتیجه ۳ بر ۲ برنده و راهی دیدار فینال برای صعود به لیگ برتر شد. 


خط دفاع عجیب برنتفورد باعث واکنش های زیادی در فضای مجازی شد. اینکه چرا تمامی بازیکنان برنتفورد بجز دروازه بانان آنها برای زدن گل آن هم در دقیقه ۵ جلو کشیده بودند، باعث تعجب علاقه مندان به فوتبال شد. کاربران در فضای مجازی گلی که وارد دروازه یاران قدوس شد را با گل عجیبی که خط دفاعی منچستر در بازی با باشاک شهیر در ترکیه دریافت کرد، مقایسه کردند:


خط دفاع منچستر روی گل باشاک شهیر، به طور رسمی بدترین چیزی نیست که من در این فصل دیده ام، فکر نمی کردم این رکورد شکسته شود (ولی این اتفاق افتاد). با تشکر از بازی جوانمردانه برنتفورد (کنایه از اینکه آنها باعث شده اند اشتباه خط دفاعی منچستر روی گل باشاک شهیر فراموش شود)


برنتفورد بخاطر داشتن این خط دفاع، باید به لیگ ۲ سقوط کنه.

تگ ها


سامان قدوس برنتفورد