خط و نشان بنتو و کره‌جنوبی برای ایران

پائولو بنتو سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی گفت که با صعود به جام جهانی، مأموریت آنها تمام نشده و تیم او به دنبال شکست ایران و صدرنشینی گروه است....

به گزارش "ورزش سه"، پائولو بنتو سرمربی تیم ملی کره جنوبی پس از صعود به جام جهانی، از هواداران تیم ملی این کشور تشکر کرد. با وجود قطعی شدن دهمین راهیابی متوالی کره به جام جهانی، اما این سرمربی پرتغالی تاکید کرد که برای هدف جدیدش یعنی کسب مقام اول در این گروه تا پایان راه تلاش خواهد کرد.

در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی، بنتو سرمربی تیم ملی کره گفت: "در نیمه اول موقعیت های زیادی وجود نداشت و حیف شد که با اشتباه خود به حریف فرصت گلزنی دادیم. ما کنترل کامل بازی را به طور کامل در اختیار نداشتیم و بهترین بازی ما در این دوره از رقابت ها نبود، اما یک برد ارزشمند را به دست آوردیم.

پس از پایان بازی، هواداران کره ای که با حضور در استادیوم راشد دبی ورزشگاه اختصاصی شباب الاهلی از این دیدار دیدن کرده بودند، با حمایت از سرمربی تیمشان نام بنتو را سر دادند و رزمندگان تاگئوک (لقب تیم ملی  کره جنوبی) را که صعودشان به جام جهانی قطعی شده بود، تشویق کردند.

بنتو در واکنش به این تشویق ها گفت: احساس خوبی داشتم اما این روند هنوز به پایان نرسیده است، هنوز احساس می کنم چیزی تمام نشده است. من می خواهم شادی را با همه کسانی که در دورهای مقدماتی با ما بودند تقسیم کنم. به خصوص بازیکنانی که برای مدت طولانی با من کار کردند. من همچنین می خواهم از کادر مربیگری تشکر کنم.

وی گفت: من از هواداران هم ممنونم. نه تنها از کره ای هایی که از این دیدار دیدن کردند، بلکه از مردم کره هم تشکر می کنم. بهترین پاداش برای هواداران این است که ما خوب بازی کنیم. 

سرمربی کره با بیان اینکه به دنبال صدرنشینی گروه است، گفت: مهمترین چیز در حال حاضر این است که به عملکرد خوب خود ادامه دهیم و سعی کنیم روند و روش بازی خود را توسعه دهیم. دو بازی دیگر برای پایان این مرحله مقدماتی داریم. ما این فرصت را داریم که ۶  امتیاز دیگر را به دست آوریم و به مقام اول گروه برسیم. فکر می‌کنم این هدفی است که تلاش برای رسیدن به آن برای ما خوب است.

او صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: اگرچه صعود به جام جهانی قطعی شده است، اما می توان توانایی های ذهنی بازیکنان را در ادامه برنامه آزمایش کرد. او قول داد که بهترین کار خود را انجام دهد."

بنتو در پایان گفت: امیدواریم در بازی با ایران بتوانیم هوادارانی را در ورزشگاه داشته باشیم و حمایت آنها را داشته باشیم. من فکر می‌کنم بهترین راه برای تشکر از آنها این است که عملکرد خوبی داشته باشیم و نتیجه خوبی کسب کنیم.

تگ ها


کره جنوبی