خط و نشان مدافع پرسپولیس برای آبی ها؛ دربی برگشت گل می‌زنم!

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: گل‌محمدی گرچه یک مدافع بوده، اما به فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسند علاقه زیادی دارد....

به گزارش مدال و به نقل از خبرورزشی، هواداران پرسپولیس او را با لقب «کمپانی» صدا زده و تشویق می‌کنند. پسر خونگرم جنوبی که در بازگشت دوباره به پرسپولیس نشانه‌هایی از بلوغ یک مدافع را بروز داده است. صحبت از محمدحسین کنعانی‌زادگان است. مدافعی که همه مربیان خارجی سبک بازی اش را پسندیده‌اند؛ ازکارلوس کی‌روش و مارک ویلموتس بگیرید تا گابریل کالدرون! حالا اتفاقات جدیدی در پرسپولیس افتاده است. پس از کش و قوس‌های فراوان کالدرون رفته و یحیی گل‌محمدی به عنوان جانشین او سرمربی پرسپولیس شده است. این رویداد و فعل و انفعالات بهانه‌ای شد تا سراغ کنعانی‌زادگان برویم که از جمله فوتبالیست‌های خوش صحبت کشورمان است.
یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس شد. نظرت درباره این انتخاب چیست؟
شاید جالب باشد بدانید آقایحیی اولین مربی ایرانی من در لیگ برتر است. در لیگ دوازدهم در پرسپولیس شاگرد ایشان بودم و خیلی چیز‌ها یاد گرفتم. ان‌شا‌ءا... در پرسپولیس هم مثل سایر تیم‌هایی که کار کرده موفق باشد.
گل‌محمدی خودش بازیکن و حتی سرمربی پرسپولیس بوده و به خوبی با زیر و بم این باشگاه آشناست. آیا او می‌تواند مثل زیدان در رئال‌مادرید در پرسپولیس موفق باشد؟
بله، چراکه نه؟ آقایحیی نیاز به تعریف من ندارد. ایشان یک مربی خلاق است که فلسفه فوتبال تهاجمی را دنبال می‌کند. ضمن آنکه آقایحیی بازیکن بزرگی در تیم ملی و پرسپولیس بوده و در جام جهانی هم گل زده است. بنابراین با حمایت مدیران و هواداران پرسپولیس در مقیاس کوچک‌تر می‌تواند یک زیدان برای پرسپولیس باشد.
او را در قیاس با گابریل کالدرون چطور ارزیابی می‌کنید؟
شما هرگز نمی‌توانید دو مربی را با هم مقایسه کنید. هر مربی سبک و سیاق خاص خود را در مربیگری دارد. هر دو عزیز مربی و استاد من بوده و هستند و برای هر دو احترام خاصی قائلم. همان‌طور که برای آقایان کی‌روش و ویلموتس و همه مربیان ایرانی که برایم زحمت کشیدند احترام قائلم و دستشان را از راه دور می‌بوسم.
برخی به تو لقب «پسر کالدرون» داده بودند. صحبتی در این رابطه ندارید؟
اصلاً تمایلی به صحبت درباره این حرف‌ها ندارم. متأسفانه برخی این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند ولی مارک ویلموتس و قبل‌تر کارلوس کی‌روش هم من را به تیم ملی دعوت کردند. من بچه خوزستان هستم و با زحمت خودم بالا آمدم. خدا را هم شکر می‌کنم به این جایگاه رسیدم. الان هم تمام فکر و ذکرم تمرین و کمک به پرسپولیس است.
(برای عوض کردن فضای مصاحبه) شرایط خودت چطور است؟
خدا را شکر. تمرین می‌کنم و شرایط خوبی دارم. همه چیز به قول معروف اوکی است.
اینکه یک مدافع وسط سرمربی پرسپولیس شده چقدر به نفع شما مدافعان میانی تیم است؟
آقایحیی مدافع بزرگی در پرسپولیس و تیم ملی بوده و قطعاً می‌تواند خیلی به ما کمک کند. خیلی خوشحالم که می‌توانم از تجربیات ایشان استفاده کنم. البته آقای گل‌محمدی گرچه یک مدافع بوده، اما به فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسند علاقه زیادی دارد.
در روز معارفه گل‌محمدی و اولین دیدار تدارکاتی زیر نظر او برابر بادران فیکس بازی کردی. آیا می‌توان نتیجه گرفت که با حضور یحیی هم در ترکیب اصلی تیم بازی خواهی کرد؟
ما یک تیم هستیم. من بازیکن حق ندارم در مورد فیکس بازی کردن یا نیمکت‌نشینی حرف بزنم. این مسائل برعهده کادر فنی است. بازی دوستانه هم اسمش روی خودش است و ملاک نیست. ما در تیم پرسپولیس اول رفیق هستیم و بعد رقابت می‌کنیم. این رقابت برای بازی کردن در نهایت به سود تیم پرسپولیس تمام خواهد شد.
الگوی محمدحسین کنعانی‌زادگان کدام بازیکن است؟
(با خنده) معلوم است دیگر، کمپانی!
آهان! بعد از آن که هواداران پرسپولیس به تو لقب «کنعانی کمپانی» دادند او الگویت شد؟
نه، زمان حضور در ملوان هم هواداران تیم محبوب انزلی به لقب کمپانی داده بودند. البته من همیشه بازی‌های اروپایی را دنبال می‌کنم و عاشق سبک بازی این مدافع بلژیکی بودم.
ونسان کمپانی هم مثل تو گاهی شوت‌های سنگین راه دور می‌زد که تبدیل به گل می‌شد مثل گل قهرمانی فصل گذشته منچسترسیتی!
آقا ما کجا و ونسان کمپانی کجا؟! فقط گفتم الگویم است و سبک بازی او را دوست دارم.
خدا را چه دیدی شاید گل قهرمانی این فصل پرسپولیس را تو زدی.
مهم نیست چه کسی گل قهرمانی پرسپولیس را بزند بلکه مهم قهرمانی تیم است. هر کس گل می‌زند بزند فقط تیم ما قهرمان شود.
همه بازیکنانی که به پرسپولیس یا استقلال می‌آیند رؤیای گلزنی در شهرآورد را دارند. تو هم چنین رؤیایی در سر داری؟
(بعد از مکثی طولانی) راستش را بخواهید... (دوباره سکوت می‌کند).
راستش را بگو.
بله، این رؤیای همیشگی همه بازیکنان پرسپولیس و استقلال است و من هم چنین هستم. در بازی رفت هم خیلی دوست داشتم گل بزنم که قسمت نشد. ان‌شا‌ءا... بازی برگشت! 
در بازی رفت که یکی از بازیکنان جنجالی بودی و...
نمی‌خواهم دوباره به گذشته برگردم، اما من مقصر نبودم!
پس از گلزنی همان شادی معروف خودت را نشان می‌دهی؟
راستی لطفاً و حتماً از قول من دو تا تسلیت بنویسید. یکی برای شهادت سردار شهید سلیمانی که از اول تا آخر جنگ تحمیلی و بعد از آن برای دفاع از مرز‌های ایران زحمت کشید و پس از آن هم بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی. واقعاً حوادث اخیر تلخ و دردناک بود. خداوند به خانواده این عزیزان صبر و شکیبایی عنایت کند. در خصوص سؤال شما هم باید بگویم این شادی بازتاب زیادی داشته است.
بله، خیلی هم مطرح شد. آیا این یک رقص خوزستانی است؟
شادی گل من خوزستانی خالص است. رسمی که در عروسی‌ها و حتی سوگواری مرسوم است. بعد از آن که برای اولین بار این نوع شادی را انجام دادم کلیپ‌های زیادی ساخته شد. در فضای مجازی و کوچه و خیابان هم همه پرسپولیسی‌ها از من می‌خواهند که این شادی را تکرار کنم.
یک شادی جالب هم این فصل محمد دانشگر مدافع استقلال رو کرد که خیلی سوژه شد.
بله، محمد از دوستان خوب من است که شادی او جالب بود.
شادی تو قشنگ‌تر است یا شادی محمد دانشگر؟
طبیعی است پرسپولیسی‌ها شادی من پس از گل من را دوست دارند و استقلالی‌ها هم شادی گل دانشگر را!
خودت فکر می‌کنی کدام‌یک بامزه‌تر باشد؟
من شادی خودم را خیلی دوست دارم، اما به نظرم شادی محمد دانشگر کمی بامزه‌تر باشد!

بیشتر بخوانید:
گزارش تمرین پرسپولیس/یحیی امپراطور شد! + ویدیو

تگ ها


کنعانی زادگان یحیی گل محمدی پرسپولیس دربی کالدرون فوتبال ایران حسین کنعانی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال