خط و نشان نماینده هندبال ایران برای حریفان آسیایی

مدیر تربیت بدنی نیروی زمینی ارتش می‌گوید با توجه به سرمایه‌گذاری کشورهای عربی در این ورزش، آنها ناامید از رسیدن به مقام نیستند.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری بازی های جام باشگاه های آسیا در رشته هندبال، با سرهنگ چنگیز مسیب‌زاده مدیر تربیت بدنی نیروی زمینی ارتش و مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی که پس از قهرمانی در آخرین دوره رقابت‌های لیگ، حالا نماینده ایران در آسیا خواهد بود، گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.

* شما در ابتدای ورود به تربیت بدنی ارتش گفتید ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که نه تنها فوتبال بلکه بقیه رشته هایمان را طوری آماده و تقویت کنیم که  به جایگاه خوب و واقعی خود برسند. آیا این اتفاق تاکنون افتاده است؟

تقریباً سه ماه است که بنده در این پست مشغول به کار شدم، سعی کردم با برنامه به این کار ورود کنم و در نهایت باعث ایجاد یک سری اتفاقات مثبت شوم به همین دلیل در اولین اقدام، چند تیم که در دوره‌های اخیر منحل شده بودند را دوباره راه انداختم و در سوی دیگر ۲۴ تیم در ۲۴ رشته مختلف آماده کردم تا در رقابت های کشوری به میدان بروند. البته این که می گویم آماده کردم به این معنا نیست که تیمها فقط وارد مسابقات شوند بلکه من تیم هایی را آماده کردم که پس از پایان بازی ها، حتی روی سکو بروند و از جمله تیم‌های خوب و مدعی آن مسابقات باشند.


 
* پیش از این عنوان کرده بودین پتانسیل زیادی برای جذب ورزشکاران نخبه دارید. چه برنامه ای در این باره دارید و تاکنون چه حرکتی درباره جذب ورزشکاران نخبه و سرباز و ... انجام داده اید و در تیم های زیر مجموعه این اتفاق افتاده است یا هنوز راه زیادی دارید؟

در خصوص جذب ورزشکاران نخبه باید بگویم که با طرحی که در نیروی زمینی ارتش آن را اجرایی کردیم امکان اینکه بخواهیم نخبه‌های ورزشکار را جذب کنیم، وجود دارد. نام این طرح مشمولین است و می توانیم از ورزشکاران ملی پوش و کسانی که توانستند قهرمان کشوری باشند جذب تیم های مختلف نیروی زمینی ارتش می شوند. حتی اکثر این دوستان از دوره آموزشی نیز معاف می شوند و به طور کاملا حرفه ای در اختیار تیم های مختلف نیروی زمینی قرار می گیرند تا پس از دوره سربازی این دوستان، از نظر تمرینی و بدنی افت نکنند، هم در مسابقات حرفه ای به میدان بروند و هم نیروی زمینی بتواند از آنها در رشته‌های مختلف استفاده کند.

* تیم هندبال نیروی زمینی قطعا یکی از مهم ترین تیم های ایرانی در سال های اخیر برای حضور در بازی های آسیایی محسوب می شود. انتظار آسیایی شدن از این تیم را داشتید؟

با توجه به حمایتی که مهندس شاملی از رشته ورزشی هندبال می کنند ما این انتظار را داشتیم که  به عنوان قهرمان یا نایب قهرمان در لیگ برتر هندبال کشور انتخاب شویم و به بازی های آسیایی برویم که این اتفاق افتاد و ما به هدفمان رسیدیم و البته باید یک بار دیگر از مهندس شاملی تشکر کنم که بیشتر زحمات با ایشان بود.

* این تیم امید زیادی برای موفقیت در آسیا ندارد، چه کاری برای موفقیت تیم هندبال می تواند کرد؟

درباره رسیدن به عنوان در بازی های آسیایی باید بگویم که کشورهای عربی در این رشته ورزشی سرمایه‌گذاری بسیار زیادی کردند و توانستند خودشان را نشان بدهند اما ما هم حریف دست و پا بسته نیستیم، به مسابقات آسیایی نمی‌رویم تا باخت کارمان را تمام کنیم، بازیکنان خیلی خوبی گرفتیم می‌توانیم به کمک آنها حضور پرقدرتی در این بازی ها داشته باشیم. باید این را هم اضافه کنم که در رشته‌های تیمی گروهی این اولین صعود ما به بازی‌های آسیایی است به همین دلیل هیات مدیره محترم نزاجا نیز از این موضوع بسیار خوشحال هستند و تمام توان و حمایت‌های خود را نسبت به تیم را ابراز کردند و به همین دلیل فکر می کنم به شکلی خوب تیم را وارد رقابت‌های کنیم و به همین دلیل می خواهم از کلیه اعضای هیات و همینطور فرماندهی محترم نیروی زمینی و جانشین محترم ایشان و معاون هماهنگ کننده تشکر می کنم. 

* در دورنمای کاری شما موفقیت در بازی های بین المللی چه ارزشی دارد؟ موفقیت در آسیا یکی از اهداف شما است یا تنها به موفقیت و گستردگی این رشته در داخل کشور نظر دارید؟

باشگاه فرهنگی ورزشی نیروی زمینی ارتش، در سال‌های گذشته با رشته‌های ورزشی متفاوت در سطح رقابت های کشوری حضور داشت و توانست به عناوین بسیاری دست پیدا کند نیروی زمینی با قهرمانی در لیگ های ایران غریبه نیست اما وقت آن فرا رسیده که بخواهیم جا‌یگاهی بین‌المللی داشته باشیم و به دنبال کسب مقام های قهرمانی در سطح رقابت های بین المللی باشیم. ما به دنبال این هستیم که نشان دهیم یک تیم نظامی هم می تواند در رقابت های داخلی و خارجی عناوین فراوانی را کسب کند.

تگ ها


هندبال