خلعتبری: تصمیم AFC خیانت به فوتبال است

محمدرضا خلعتبری نیم فصل لیگ هجدهم به طور ناگهانی از شهر خودرو (پدیده) جدا شد و به ذوب‌آهن اصفهان پیوست....

به گزارش مدال، با این انتقال، خیلی‌ها فکر می‌کردند دیگر خلعتبری در ذوب‌آهن ماندنی است چون او همیشه از آنجا به عنوان خانه خودش یاد می‌کرد اما این مهاجم باتجربه، در نیم فصل لیگ نوزدهم به مشهد برگشت تا کارش را با شهر خودرو ادامه دهد.
خلعتبری که امید زیادی به موفقیت دوباره شهر خودرو دارد، درباره شرایط بازگشتش به این تیم، تغییر کادرفنی شهر خودرو، تصمیم AFC و... صحبت‌های جالبی دارد.

چطور شد که به مشهد برگشتی؟
خب من پارسال نیم فصل از ذوب‌آهن پیشنهاد داشتم و با توجه به صحبت‌هایی که شده بود به اصفهان رفتم. متأسفانه در همان بازی اول، مصدوم شد و نیم فصل دوم و آسیا را از دست دادم.
امسال اول فصل برگشتم و از هفته سوم شرایط بازی پیدا کردم. شرایطم بد نبود و بازی به بازی بهتر شدم که در بازی‌های آخر توانستم به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب باشم. همانطور که فصل پیش از پدیده جدا شدم و به ذوب‌آهن رفتم، حالا هم از ذوب جدا شدم و به مشهد برگشتم. من از شهر خودرو پیشنهاد داشتم که با آقای محمدی مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن صحبت کردم و در نهایت با محمدی‌مهر معاوضه شدم. تشکر می‌کنم از مسئولان باشگاه ذوب‌آهن و آقای محمدی که باعث شدند این مسأله بدون دردسر حل شود. من یک نیم فصل خوب با آقای منصوریان داشتم که به خاطر این مسأله هم از ایشان ممنونم. خدا را شکر به فوتبال مشهد برگشتم. زمان آقای گل‌محمدی نیم فصل خیلی خوبی داشتم اما این تصمیمی بود که گرفتم.


با این شرایط چرا به ذوب‌آهن رفتی؟
ذوب‌آهن خانه من بود. درست است که در آن زمان پدیده جزو 3 تیم بالای جدول بود و شرایط خوبی داشتیم اما متأسفانه جدا شدم و رفتم چون ذوب‌آهن به من نیاز داشت اما بعد از یک فصل دوباره به مشهد برگشتم و قراردادم 5/1 ساله است. تا جایی که هستم تلاش می‌کنم به تیم کمک کنم و امیدوارم مثمرثمر باشم.


زمانی که از پدیده جدا شدی، به خاطر این بود که آنقدر که می‌خواستی بازی نمی‌کردی؟
نه، اتفاقاً همه بازی‌ها فیکس بودم و فقط یک بازی نتوانستم بازی کنم.
مشکلی بابت بازی کردن نداشتم اما مسئولان باشگاه ذوب‌آهن گفتند که به من نیاز دارند و من با توجه به اینکه پدیده شرایط نرمالی داشت، به ذوب‌آهن رفتم.


الان که کادرفنی تغییر کرده، شما مشکلی نداری؟ چون به هر حال قبلاً که پدیده بودی سرمربی گل‌محمدی بود اما الان سرآسیایی هدایت تیم را به عهده دارد.
نه، هیچ مشکلی نداریم. سرآسیایی مربی خیلی خوبی است که آینده خوبی خواهد داشت. از بحث فوتبال کنار برویم، سرآسیایی یکی از دوستان خیلی خوب ماست. ایشان قبلاً به عنوان سرپرست در تیم حضور داشت که همه برایش احترام خاصی قائلیم و امیدواریم بتوانیم در شروع حرفه جدیدش هم به او کمک کنیم. همه باید دست در دست هم بدهیم تا بتوانیم شهر خودرو را به سرانجام برسانیم. از آقای حمیداوی تشکر می‌کنم که به آقای سرآسیایی اعتماد کرد و فرصت داد تا در سرمربیگری هم توانایی‌هایش را نشان دهد چون باشگاه خصوصی هستیم معمولاً کسی این ریسک را نمی‌کند اما آقای حمیداوی نشان داد شناخت خوبی دارد. این حمایت‌ها از سرمربی و بازیکنان باعث می‌شود تا بتوانیم مردم مشهد را خوشحال کنیم.


در بازی با شاهین بوشهر هیچ‌کس فکر نمی‌کرد مساوی کنید اما این بازی با تساوی به پایان رسید. فکر می‌کنید تغییر کادرفنی باعث شوک به تیم و این بازی شد؟
نه بحث شوک نبود. گل‌محمدی رفته و این در فوتبال طبیعی است. تغییر و تحولات همیشه هست و اتفاقاً در این موقعیت‌ها، انگیزه بازیکنان بیشتر می‌شود. در این بازی همه خوب بودند و خوب کار کردند اما بدشانس بودیم. آقای گل‌محمدی هم به هر حال پرسپولیس را انتخاب کرد که به ایشان تبریک می‌گویم. شهر خودرو در دوران گل‌محمدی نتایج قابل قبولی گرفت و الان نفری سرمربی شده که همه آن را به خوبی می‌شناسیم و اینطور نیست که بگوییم تازه آمده.
سرآسیایی با تیم غریبه نیست و ما در بازی با شاهین بوشهر به خاطر اینکه زمین خوب برای تمرین نبود نتوانستیم خوب کار کنیم. البته در 30 دقیقه ابتدایی بازی خیلی خوب کار کردیم اما بعد از اینکه شاهین 10 نفره شد، انگار بازی از دست داور خارج شد و شرایط خوب پیش نرفت. باز هم می‌گویم به هر حال تغییر و تحولات طبیعی است. امیدوارم گل‌محمدی در پرسپولیس موفق شود و بهترین نتایج را بگیرد.


با شرایطی که الان دارید فکر می‌کنید شهر خودرو می‌تواند باز هم موفق شود و به آسیا برسد؟
تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بهترین نتایج را بگیریم. ما می‌توانیم باز هم آسیایی باشیم و هواداران را خوشحال کنیم.

 

این روزها بحث تصمیم AFC باعث شد تکلیف تیم‌های آسیایی ایران مشخص نباشد چون همه تیم‌ها می‌گویند خارج از خانه میزبانی نمی‌کنند. این بحث چقدر روی تیم شهر خودرو اثر داشت؟
نمی‌دانم چرا این تصمیم گرفته شد. واقعاً ناراحت‌کننده است. عربستان، کویت و بحرین چنین تصمیماتی می‌گیرند. آنها اگر نمی‌خواهند در ایران بازی کنند، مشکل خودشان است. حالا انگار کویت و بحرین چه فوتبالی دارند. فوتبال کویت و بحرین کجاست که چنین تصمیماتی می‌گیرند و می‌گویند ایران ناامن است؟ کدام ناامنی؟ اگر ایران ناامن بود این همه بازیکن و مربی خارجی در فوتبال ایران حضور نداشت. اینها همه فرافکنی است که امتیاز میزبانی را از ایران بگیرند. من فکر می‌کنم اگر ما با این مسأله کنار بیاییم، بعد از آن، نوبت تیم ملی است.


فکر نمی‌کنی دلیل این مسأله نبود یک فرد پرقدرت ایرانی در AFC است؟
صددرصد. زمانی که قطر بازی می‌کردم یکی از مسئولان باشگاه الغرافه می‌گفت دارند تلاش می‌کنند AFC، 4 سهمیه به آنها بدهد. بعد از آن هم تلاش‌شان این بود که آن 4 سهمیه را نگه دارند. ببینید آنها دنبال چه چیزهایی هستند. وقتی جایگاه و روابط خوب داشته باشی می‌توانی به خواسته‌ات برسی. ان‌شاءالله رابطه خوب تاج با اینفانتینو هم باعث می‌شود این مشکل حل شود.


واقعاً حیف است مشهد که اولین بار آسیایی شده، نتواند در خانه‌اش و با حضور هوادارانش از حریفان میزبانی کند.
دقیقاً. با این شرایط و ورزشگاهی که داریم این اتفاق خیلی بد است. تصمیم AFC خیانت به فوتبال است که امیدوارم این مشکل زودتر حل شود.


سرمربی تیم ملی هم هنوز مشخص نشده که این مسأله نگرانی‌های زیادی را به دنبال داشته.
ان‌شاءالله سرمربی تیم ملی هم زودتر مشخص شود. بازی‌های مهمی پیش‌رو داریم که با توجه به شرایط‌مان در جدول کار سخت است. پس باید زودتر سرمربی مشخص شود تا کار سریع پیش برود.

بیشتر بخوانید:

بازیکنی که گل‌محمدی او را جذب کرد و خودش رفت!

خلعتبری: جدایی‌ام کاملا قانونی است/ باید از سرآسیایی حمایت شود

 

 

تگ ها


محمد رضا خلعتبری فوتبال ایران شهر خودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال