خلیلیان: راه ندادن خبرنگاران نه حرفه ای است نه قانونی !

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی می گوید استخرهای سرپوشیده در مناطق زرد به شرط عدم استفاده از جکوزی و سونای بخار قابل استفاده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی در رابطه با اطلاعیه ۱۷ ستاد ملی مبارزه با کرونا اینطور توضیح داد: جلساتی داشتیم و مقرر شد آن بحث ۵ درصد در مورد اعضای تیم به ۲۵ درصد اعضای تیم و کادر فنی افزایش پیدا کند تا اگر خدایی ناکرده تیمی با تست PCR که هر ۱۰ روز انجام می شود، با این مشکل روبرو شد، به قرنطینه برود.


او در مورد لیگ های دسته پایین تر نیز گفت: البته همین قوانین برای لیگ دوم و سوم هم هست. برخی باشگاه ها از نظر مالی مشکل دارند ولی چون بحث حرفه ای است، بهتر است این اقدامات را برای سلامتی انجام دهیم.


خلیلیان سپس با اشاره به لیگ فوتسال بیان کرد: در خصوص فوتسال هم مجوزهای لازم مانند فوتبال ساحلی صادر شد. تمام تیم هایی که مجوز تمرین گرفتند، می توانند مسابقاتشان را شروع کنند.


او سپس به استخرهای سرپوشیده اشاره کرد و تاکید کرد: همانطور که می دانید ما استخرهای شهرهای سفید را به صورت صد در صد آزاد کردیم. از دیروز اما استخرهای سرپوشیده در شهرهای زرد با ۵۰ درصد ظرفیت بدون جکوزی و بدون سونای مرطوب مجوز کار دارند. خواهش می کنم مسئولان استخرها به شدت نظارتتوضیحات  کنند و ناظران هم دقت زیادی داشته باشند.


از خلیلیان در این رابطه پرسیده شد که آیا خبرنگاران می توانند برای تهیه گزارش به ورزشگاه ها بروند که او گفت: بله آزاد هست بله ولی باید رعایت کنند. من در رقابت فوتسال بودم ولی برخی را دیدم که رعایت نمی کردند و ناظران کنترل مجبور شدند آنها را بیرون کنند. ما گفتیم ظرفیت ۵ نفر. گفته شد که اصحاب رسانه خیلی مایل هستند و ما گفتیم ۵ نفر عکاس و ۵ نفر خبرنگار. مسلما ولی یک سری مسابقات شرایط ویژه دارد که سازمان لیگ باید به ما بگوید تا ما تمهیدات لازم را بیاندیشیم.


او ادامه داد: خبرنگار کارش حرف ای است و باید این کار را بکند. ما نمی توانیم خبرنگاران را از حضور در مسابقات که اشک ها و لبخندهای ورزشکاران را به جامعه رسانده اند، از حضور در مسابقات محروم کنیم. این کار نه حرفه ای است و نه قانونی. اگر کسی هم خودش فیلم بگیرد ما باید رسیدگی کنیم. در نهایت ما باید با همدیگر کار کنیم تا ویروس کرونا را از کشور خارج کنیم.

بیشتر بخوانید:

درگیری شدید در جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ !

لزوم انجام تست PCR در مسابقات فوتبال

 

 

تگ ها


مهرزاد خلیلیان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال