Banner

خلیلیان: نباید جان مردم با برگزاری مسابقات به خطر بیفتد

سرپرست فدراسیون پزشکی- ورزشی می گوید نباید به خاطر برگزاری مسابقات فوتبال جان مردم به خطر بیفتد....

به گزارش مدال، مهرزاد خلیلیان در مورد تعطیلی لیگ برتر تا پایان فروردین ماه به "ورزش سه" گفت: ببینید من کلی می گویم تصمیمی که اتخاذ شد،  آخرین تصمیم ستاد مبارزه با کرونا است و شما می بینید خود آقای رییس جمهور هم وارد این ستاد شده و موارد مختلف را پیگیری می کند. بحث سلامتی مردم است و این از همه چیز مهمتر است. در حال حاضر در شرایطی هستیم که مدافعان سلامت مردم،  پزشکان، پرستارها، متخصصان و به ویژه جراحان عفونی در خط مقدم ایثار می کنند و روا نیست به خاطر یک تمرین یا مسابقه فوتبال سلامتی و روش مبارزه با این بیماری به خطر بیفتد.

او ادامه داد: خواهش می کنم از مسوولان فوتبال که این تصمیم را اجرا کنند. نفر اول فوتبال دنیا آقای  اینفانتینیو است و خود ایشان گفتند سلامت مردم از همه چیز مهمتر است. درست است نمی خواهیم غرور ملی را از دست بدهیم و می خواهیم به جام جهانی صعود کنیم ولی  سلامت ورزشکاران از همه چیز مهمتر است.

سرپرست فدراسیون پزشکی-ورزشی در مورد اعتراض بعضی از باشگاه ها به تعطیلی لیگ هم می گوید:  تا چندی پیش انتقاد می کردند چرا تعطیل نمی کنیم و حالا انتقادها برعکس شده است. فوتبال یک بخش از ورزش کشور است، اطلاعیه شماره ۶ می گوید تعطیلی کلیه فعالیت های ورزشی تا پایان فروردین و این لازم الاجرا است. فوتبال از سایر ورزش ها جدا نیست و خطر بیخ گوش فوتبالیست ها است. تشخیص تعطیلی لیگ برعهده ما نیست و در جلسه امروز مقامات بالاسری بودند وبا نظر شخص وزیر ورزش و جوانان این جلسه برگزار شد و در آن از مدیران وزارت بهداشت هم نظر خواسته شد و اجماع آرا برتعطیلی کلیه فعالیت های ورزشی تا پایان فروردین ماه بود.  همه به این تصمیم باید گوش کنند و آن را رعایت کنند .

خلیلیان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است لیگ کلا تعطیل شود هم گفت: اولا کسی علم غیب ندارد. در ایتالیا در یک روز ۴۰۰ نفر مبتلا شدند و نمی شود چیزی را پیش بینی کرد، قبلا می گفتند پیک این بیماری در فروردین ماه است ولی امروز عده ای گفتند تا ۱۵ اردیبهشت ماه پیک ابتلا به بیماری کرونا است. بعضی ها می گویند هوا گرم شود شرایط بهتر می شود و بعضی ها می گویند برای درمان این بیماری دارو می آید و این مسائلی است که هنوز اثبات نشده است.  اگر نظر شخصی من را بپرسید چون ۲۲ هفته از لیگ طی شده و ۹ هفته باقی مانده احتمالا بازی ها به پایان می رسد. این اتفاق برای کل کشورهای دنیا رخ داده و ۱۲۰ کشور را درگیر کرده است و همه باید کمک کنیم که جلوی این بیماری سخت را بگیریم.

بیشتر بخوانید:
تمرین سرخ‌ها در غیاب دو بازیکن خارجی
مصطفوی: استقلال از همه تیم‌ها خسته‌تر است 

 

تگ ها


فدراسیون پزشکی ورزشی فوتبال ایران منهای فوتبال کرونا فوتبال