خلیل‌زاده: به خدا خود ما هم نمی‌دانیم چرا استقلال نتیجه نمی‌گیرد!

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت:...

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت:

به گزارش مدال،‌ اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در گفت و گویی درباره جلسه وزیر با مدیرعامل استقلال، درگیری رسانه‌ای وریا و خطیر، یارگیری برای استقلال و اشک‌های هواداران حرف زد.
پس چرا برای استراماچونی بازیکن نمی‌گیرید؟
خودش اسمی نداده است.


مگر از او اسم خواستید؟
بله! بپرسید! شب قبل از شهرآورد در اردو بودیم و سر میز شام از او خواستم اسم بازیکن مد نظرش را بدهد تا ما بررسی و جذبش کنیم.


اصلاً به نظر خودتان استقلال بازیکن لازم دارد؟
من که فنی نیستم هم در این شهرآورد مطمئن شدم تیم‌مان یک فوروارد خوب لازم دارد. این حرف مرا به حکم دخالت در امور فنی تلقی نکنید ولی به هر حال همان‌قدر که از این ورزش متوجه شدم دیدم که تیم‌مان یک تمام‌کننده تمام‌عیار کم دارد.


تا چه سقفی حاضرید برای مهاجم هزینه کنید؟
اگر مهاجمی باشد که ارزش خرید کردن داشته باشد هر چقدر پولش باشد می‌دهیم!


بعد دوباره بدهی و این مسائل به بار نیاید؟
نه! من در اینجا این قول را به همه هواداران می‌دهم که اگر استراماچونی مهاجم عالی گلزن معرفی کند که ارزشش را داشته باشد، بابت پرداخت پولش هیچ دغدغه‌ای وجود نخواهد داشت، می‌پردازیم.


فتحی که می‌گفت از استراماچونی اسامی مد نظرش را گرفته؟
به ما که چیزی در این باره منتقل نشده است.


وزیر چطور در این شرایط از کادر مدیریتی استقلال حمایت کرده است؟
او معتقد است تیمی که به این خوبی و با زحمت و هزینه بسته شده باید حمایت شود تا نتیجه بگیرد. اتفاقاً وزیر دغدغه همین هواداران را داشت و می‌گفت باید کاری صورت بگیرد که تیم نتیجه بگیرد. او می‌گفت انتظار دارد بیشتر تلاش کنیم البته ما در این مدت طی ۱۵ روز هر شب جلسه داشتیم.


درست بود وریا غفوری به عنوان کاپیتان استقلال بگوید تیم در فصل نقل و انتقالات تضعیف شده است؟ با این توصیفش قبل از شهرآورد تازه‌وارد‌های استقلال را زیر فشار نبرد؟
قطعاً منظور وریا این نبوده است ولی خب بهتر بود این نوع جملات استفاده نمی‌شد. اتفاقاً بنده اعتقاد دارم همیشه باید به جوانان فرصت داد. این بازیکنانی که به استقلال آمدند همگی در تیم‌های قبلی‌شان جزو بهترین‌ها بودند. اصلاً مگر غیر از چند نفر که از تیم‌های پایه باشگاه بودند، همه ستاره‌های قبلی استقلال از روز اول در این تیم رشد کردند؟


کلاً در این اوضاع آشفته استقلال با درگیری رسانه‌ای وریا غفوری با علی خطیر موافق هستید و حق را به کدام‌یک می‌دهید؟
وریا امروز کاپیتان استقلال است. علی خطیر هم تا وقتی بود ظرف یک سال، همه جور کمکی به باشگاه کرد و من از هر دو آن‌ها می‌خواهم همین حالا به این گفتمان خاتمه بدهند و بیش از این استقلال را به حاشیه نبرند.


چرا استقلال نتیجه لازم را نمی‌گیرد؟
به خدا نمی‌دانم این تیم چه چیزی کم دارد؟ بازیکن نداریم، که داریم! مربی ایتالیایی داریم، زمین خوب تمرین داریم، بیش از ۹۰ درصد اقساط پول بازیکنان تا امروز پرداخت شده، رفت و آمد و هتل و پرواز... همه چیز برای تیم مهیاست! به خدا خود ما هم نمی‌دانیم چرا تیم نتیجه نمی‌گیرد. فقط باز هم می‌گویم تیم‌مان یک فوروارد خوب می‌خواهد. البته حساب گل‌های دقیقه ۵+۹۰ و بدشانسی‌ها را هم باید کنار گذاشت. در همین شهرآورد که واقعاً پرسپولیس با گل شانسی برنده شد. واقعاً آن گل بود که پرسپولیس زد؟


به نظر می‌رسد از نتیجه استقلال عصبانی هستید؟
چرا نباشیم؟ ما در عرض ۱۵ روز میلیارد‌ها تومان بدهی دادیم و از آن طرف تیم بدون کم و کاست حمایت شده و توقع داریم نتیجه بگیرد ولی با برخی نامهربانی‌ها که حرف زدن درباره اش در حیطه کاری من نیست برد نمی‌آورد. به خدا ما هم ناراحتیم! اتفاقاً هیئت مدیره استقلال بیشتر از همه استقلالی‌های ایران ناراحت هستند. ما طاقت نداریم ببینیم هوادار تیم‌مان با اشک راهی خانه اش شده است.


استقلال تا اینجا از ۱۲ امتیاز در ۴ هفته ۲ امتیاز گرفته است!
ما با همه توان از کادر فنی حمایت می‌کنیم و معتقدیم استراماچونی می‌تواند تیم را از این شرایط خارج کند.


این صبوری تان در محدوده‌ای از خاورمیانه که برخی باشگاه‌های عربی با دو باخت سرمربی عوض می‌کنند قابل تقدیر و مثالزدنی است ولی این صبر تا کجا ادامه دارد؟ اگر بر فرضِ محال، استقلال به ذوب‌آهن هم ببازد و از ۵ بازی فقط ۲ امتیاز داشته باشید، چه می‌کنید؟
ان‌شاءا... که این بازی را می‌بریم، اما قطعاً صبر ما هم اندازه‌ای دارد. ما همان‌طور که تیم را تشویق می‌کنیم تنبیه و جریمه هم برای کم‌کاری‌ها داریم. به وقتش اگر ببینیم نتایج هیچ تغییری نمی‌کند در تصمیمات‌مان تجدید نظر خواهیم کرد.


حرف باقی مانده؟
از همه طرفداران استقلال تقاضا می‌کنم باز هم به حمایت‌های‌شان از کادر فنی و بازیکنان ادامه بدهند. ضمناً از همه تشکر می‌کنم حتی منتقدان باشگاه استقلال.

بیشتر بخوانید:

نوازی: استقلال را به من بدهند، قهرمان می‌کنم

 

 

تگ ها


اسماعیل خلیل زاده استقلال آندره آ استراماچونی پرسپولیس فوتبال