خلیل زاده: تبریزی را مجانی نخریدیم که بخواهیم مجانی او را بدهیم

خلیل زاده گفت: ببینید ما تبریزی را مجانی نخریدیم که بخواهیم مجانی او را بدهیم. به هر حال بحث انتقال این بازیکن به پرسپولیس بود....

به گزارش مدال و به نقل از خبرورزشی، روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از بازیکنان استقلال در تور پرسپولیس افتاده بود و قصد داشت قرمزپوش شود. به دلیل حساسیتی که وجود داشت و این بازیکن در استقلال مانده بود، تصمیم گرفتیم اسم او را منتشر نکنیم. به هر حال، چون در استقلال مانده، هواداران ممکن بود دلخور شوند و به او حمله کنند. از سویی احتمال تکذیب خبر هم زیاد بود، اما روز گذشته بهرام امیری معاون اجرایی باشگاه استقلال با تأیید این خبر حتی اسم آن بازیکن را هم مطرح کرد و گفت: «او مرتضی تبریزی بوده.»

ماجرا از این قرار است که مرتضی وقتی به این نتیجه می‌رسد در استقلال به او بازی نمی‌رسد، تصمیم می‌گیرد پیشنهادات را بررسی کند. مدیر برنامه او پیشنهاد پرسپولیس را برایش می‌آورد. قرمز‌ها در سکوت و به دور از فضای رسانه‌ای با این بازیکن مذاکرات مقدماتی را انجام می‌دهند. در آن مذاکرات قرار بر این می‌شود نه باشگاه پرسپولیس که خود تبریزی رودررو با استقلال بنشیند و رضایتنامه‌اش را بگیرد. دو طرف مطمئن هستند اگر نام این باشگاه در مذاکرات فسخ قرارداد مطرح شود، باشگاه استقلال این بازیکن را به آن‌ها نمی‌دهد. بنابراین تبریزی و مدیر برنامه‌اش مأمور گرفتن رضایتنامه می‌شوند. در واپسین روز‌های نقل و انتقالات این مهاجم به باشگاه مراجعه می‌کند و می‌گوید فسخ قراردادش را می‌خواهد. استقلال هم راضی به فروش اوست، اما از آنجا که ۵/۱ میلیارد تومان به باشگاه ذوب‌آهن در سال گذشته پرداخت کرده، با فسخ قرارداد مجانی این بازیکن مخالفت می‌کند. در روز آخر نقل و انتقالات مذاکرات ادامه پیدا می‌کند. آنجاست که باشگاه استقلال متوجه می‌شود مرتضی تبریزی در آستانه انتقال به پرسپولیس قرار دارد و می‌خواهد بلافاصله بعد از فسخ قرارداد با این تیم، به جمع قرمز‌ها ملحق شود. مسئولان باشگاه که از این مسئله مطمئن می‌شوند، شرط جدیدی پیش روی این بازیکن می‌گذارند و به او می‌گویند اگر می‌خواهد برود، باید یک میلیارد تومان به عنوان پول رضایتنامه پرداخت کند.

تبریزی که از این شرط استقلال جا می‌خورد، عقب‌نشینی می‌کند. او شاکی می‌شود چرا استقلال در روز آخر نقل و انتقالات چنین شرطی را برایش گذاشته است.  وقتی درباره این ماجرا‌ها از اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست و رئیس هیئت‌مدیره باشگاه استقلال سؤال می‌کنیم می‌گوید: «ببینید ما تبریزی را مجانی نخریدیم که بخواهیم مجانی او را بدهیم. به هر حال بحث انتقال این بازیکن به پرسپولیس بود. پیشنهاداتی داشت. ما هم تصمیم گرفتیم او را حفظ کنیم، چون خودمان در خط حمله به بازیکن نیاز داریم.»

بیشتر بخوانید:

سرانجام مذاکره پرسپولیسی‌ها با مرتضی تبریزی

زوج مجیدی -خلیل زاده؛ در انتظار خوشبختی

 

 

تگ ها


مرتضی تبریزی فوتبال ایران استقلال اسماعیل خلیل زاده پرسپولیس فوتبال