خلیل زاده: دربی برگشت هم وسط هفته برگزار می شود

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: قرار شده دربی برگشت هم در وسط هفته انجام شود و این موضوع به تصویب رسید....

به گزارش مدال، اسماعیل خلیل‌زاده در خصوص آخرین شرایط استقلال قبل از دربی گفت: به لطف خدا شرایط خوب است و تیم از حالت بحران خارج شده است. ما جلسات متعددی با مدیرعامل باشگاه گذاشتیم و تیم با آمادگی کامل برای بازی آماده خواهد شد.

وی در خصوص پرداختی به بازیکنان گفت: از 6.5 میلیارد تومان ممکنی که باید پرداخت می‌کردیم، 5 میلیارد تومان طی روزهای گذشته به بازیکنان استقلال پرداخت شده است.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص مجوز حرفه‌ای تیم استقلال گفت: کار خیلی سختی را انجام دادیم، 9 بازیکن و یک مدیرعامل سابق شکایت کرده بودند و باید رضایت آنها را می‌گرفتیم. همه اعضای هیات مدیره بعضا تا 12 شب جلسه می‌گذاشتیم و تا آنجایی که توانستیم مطالبات این نفرات را چه به صورت نقد و چه با چک پرداخت کردیم. ما مدارک را ارسال کردیم و قرار است فدراسیون مدارک را به فیفا ارسال کند.

وی تاکید کرد: مشکل حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا را حل کردیم و پرداختی به این 9 نفر به خاطر همین بود. اگر ما طلب آنها را نمی‌دادیم دچار مشکل می‌شدیم. ما حدود 5 میلیارد تومان به این 9 نفر پرداخت کردیم که رقم سنگینی بود. برخی تخفیف دادند و برخی هم اصلا تخفیف ندادند و کل پولشان را گرفتند.برخی از این دوستان حتی هزار تومان آخر را هم گرفتند و حتی 5 میلیون هم تخفیف ندادند و در نهایت چک‌های خود را هم گرفتند و رضایت دادند.

خلیل زاده در خصوص شایعاتی که پیرامون تغییرات در کادر فنی استقلال بعد از دربی مطرح شده است گفت: استراماچونی مربی بزرگی است که در یک باشگاه بزرگ اروپایی مربیگری کرده است، آوردن او به ایران کار سختی بود و او تیم را به سمت جلو پیش برده است. او 2 سال با استقلال قرارداد دارد. دربی هم یک بازی است که حساسیت خود را دارد ولی این مربی فقط 3 بازی در ایران حضور داشته و ما باید از او حمایت کنیم. هم من و هم سه عضو دیگر هیات مدیره از استراماچونی حمایت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که هر نتیجه ای در دربی به دست بیاید او مربی استقلال خواهد بود یا خیر گفت:نه این مربی تغییر نخواهد کرد.

خلیل زاده در خصوص اینکه آیا این مربی همچنان تمایل ندارد از دستیار ایرانی استفاده کند گفت:این نظر سرمربی است. او می‌گوید مربی ایرانی نمی‌خواهم ولی اگر از ما درخواستی کند حتما مدیرعامل اسامی مربیان ایرانی مختلف را در اختیار او قرار می‌دهد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه شایعاتی پیرامون تغییر فتحی به وجود آمده بود، گفت: باز هم می‌گویم فتحی مدیرعامل باشگاه است و هیئت مدیره از او حمایت می‌کند چون او زحمت می‌کشد. باشگاه باشگاه بزرگی است و برخی دوست دارند باشگاه را به حاشیه ببرند و به این کار علاقه دارند. در این مدت افرادی دیدیم که سنگ استقلال را به سینه می‌زند اما خلاف واقع این کار را می‌کردند و این کار اصلا قشنگ نیست و صداقت بهترین راه است. از نظر من فتحی مدیرعامل باشگاه خواهد ماند.

وی در خصوص مذاکرات با حامی مالی باشگاه و مشکلاتی که وجود داشت گفت: ما با ایرانسل مشکلاتی داشتیم ولی آنها لطف کرده و تیم فنی ما را در شرکت مستقر کردند. آخرین جلسه ما هم دیروز بود و تفاهم جالبی کردیم و قرار شد باشگاه استقلال همکاری اش را با این اپراتور ادامه بدهد.

خلیل زاده در خصوص اینکه تماشاگران دربی 50-50 شده اند گفت: قرار شده دربی برگشت هم در وسط هفته انجام شود و این موضوع به تصویب رسید. تماشاگران بازی برگشت هم 50-50 شده‌اند.

وی با بیان مشکلات این باشگاه گفت: کشور روزهای سختی را از نظر اقتصادی پشت سر می‌گذارد و باشگاه استقلال هم از نظر مالی غنی نیست. هیات مدیره در حال حاضر در حال تقبل بدهی‌های قبلی باشگاه است.تا امروز هم این بدهی‌ها را پرداخت کردیم. جلسات هم زیاد برگزار کردیم، نه جلساتی برای خوردن بلکه جلساتی که منجر به درآمدزایی شود.

وی در خصوص اینکه ایا می‌شود استقلال و پرسپولیس را خصوصی کرد گفت: به هر حال قانونو و اصل 44 باید اجرا شود. این باشگاه ها باید به مردم واگذار شوند.با توجه به اینکه در بخش تعاون مشغول هستم در آنجا برای پیشکسوتان استقلال شرکت تعاونی تاسیس شده که استقلال را بخرند. در هر صورت قانون باید اجرا شود. اگر مقداری تلاش شود واگذاری این 2 باشگاه کاری ندارد.

خلیل زاده تاکید کرد: الان 2 باشگاه نمی‌توانند هیچ پولی از وزارت ورزش بگیرند. حداقل در مورد استقلال این را مطمئن هستم. اگر باشگاه به مردم برسد حداقل می‌تواند هزینه‌های خودش را در بیاورد.

عضو هیئت مدیره استقلال در خصوص اینکه آیا این تیم بازیکن خارجی جذب نمی‌کند گفت: من بارها گفته ام اگر استراماچونی بازیکنی بخواهد ما قطعا آن را جذب می‌کنیم ولی تا این لحظه او بازیکن دیگری از ما نخواسته است.

وی در خصوص اینکه پس استراماچونی چرا دلخور است گفت: آن دلخوری مربوط به چیزهای دیگری بود که خوشبختانه رفع شد.خیلی‌ها هم به آن مسائل دامن زدند و شروع کردند به اختلاف ایجاد کردن ولی با درایت مدیران باشگاه این مشکلات حل شد.

خلیل‌زاده در پایان گفت: از همه هواداران می‌خواهم روز یکشنبه به استادیوم بیایند و تیم محبوب خود را تشویق کنند. امیدوارم این بازی دلنشین و توم با نتیجه خوب برای استقلال باشد.

 

بیشتر بخوانید:

استقلالی ها میهمان هیئت مدیره و مدیرعامل

تگ ها


باشگاه استقلال عضو هیئت مدیره استقلال اسماعیل خلیل زاده حمایت از سرمربی استقلال استراماچونی طلبکاران استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال