خواستگاری پارالیمپیکی در پیست دوومیدانی

کوئلا نیدریا پریرا سمدو، دونده اهل کیپ ورد، موفق شد در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به مدال طلا برسد اما اتفاق خوشایند دیگری در خط پایان انتظارش را می‌کشید.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، دونده نابینای اهل کیپ ورد تازه از خط پایان مسابقه دوی ۲۰۰ متر در سطح تی ۱۱ عبور کرده بود که مانوئل آنتونیو واز داویگا، دونده همراه و راهنمایش، روبرویش زانو زده و از او درخواست ازدواج کرد. 


در ویدیویی که از این خواستگاری در صفحه توییتر ان بی سی المپیک منتشر شده، واز داویگا زانو زده و از این وزشکار درخواست ازدواج می‌کند، حلقه را در انگشتش قرار می‌دهد و فریاد خوشحالی از روی سکوها به گوش می‌رسد. این دونده پس از قبول درخواست ازدواج، همراه و شریک جدید زندگی خود را با لبخندی بر لب در آغوش کشید. 


سمدوی ۳۲ ساله در پرتغال زندگی می‌کند اما برای تیم ملی کیپ ورد که در آن به دنیا آمده به رقابت می‌پردازد. براساس مطالب مطرح شده از سوی این ورزشکار درباره حضورش در پارالمپیک، واز داویگا که با تکه طنابی از ناحیه مچ به سمدو بسته شده و او را در جریان مسابقات همراهی و راهنمایی می‌کند یکی از افراد تاثیرگذار روی اوست که باعث شده به مسیر خود در ورزش قهرمانی ادامه دهد. سمدو در رقابت خود در پارالمپیک در رده چهارم قرار گرفت و موفق نشد به فینال مسابقات صعود کند.


این اتفاق جالب با پیام‌های تبریک بسیاری در توکیو و شبکه‌های اجتماعی همراه شد. حساب رسمی مسابقات پارالمپیک در توییتر نوشت:« امیدوارم که این دو نفر در کنار هم برای زندگی بدوند و تلاش کنند!»


این تنها خواستگاری انجام شده در توکیو در سال جاری نبود. پیش از این ماریا بلن پرز مائوریس، شمشیرباز آرژانتینی، نیز به درخواست ازدواج مربی خود جواب مثبت داده بود که در مصاحبه پس از بازی با در دست داشتن مقوایی این درخواست را از او مطرح کرد.

تگ ها


پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰