خواندنیهای آماری روز اول هفته سوم

هفته سوم لیگ هفدهم، عصر دیروز با برگزاری ۳ دیدار آغاز شد. در مهمترین بازی روز گذشته پرسپولیس و نفت ته ......

هفته سوم لیگ هفدهم، عصر دیروز با برگزاری ۳ دیدار آغاز شد. در مهمترین بازی روز گذشته پرسپولیس و نفت تهران به مصاف هم رفتند. این دیدار که تکرار بازی سوپرجام در ۳ هفته قبل بود با همان نتیجه ۳-۰ به نفع پرسپولیس به پایان رسید.

به گزارش مدال و به نقل از  وب سایت رسمی برنامه نود، پرسپولیس در نیمه اول این دیدار برای نخستین بار در این فصل یک نیمه را بدون گل پشت سر گذاشت ولی نهایتا به یک برد قاطع دست یافت. پرسپولیس که دو فصل قبل قهرمانی را با شکست برابر نفت از دست داد پس از آن آمار رویایی برابر این تیم داشته و در ۴ تقابل اخیر صاحب ۴ پیروزی و ۱۱ گل زده شده و دروازه اش نیز بسته مانده است.این بازی در استادیوم تختی برگزار شد. پرسپولیس در ۳ حضور قبلی خود در این استادیوم به ۳ برد با کلین شیت دست پیدا کرده است.(۲ بار نفت و یک بار سایپا).سرخپوشان با این پیروزی توانستند در ۳ هفته نخست ۹ امتیاز کسب کنند که این بهترین شروع این تیم در ۱۰ فصل اخیر است.

این مسابقه جدال برانکو با سرمربی قبلی پرسپولیس که تیم را از او در لیگ چهاردهم تحویل گرفت یعنی حمید درخشان بود.برانکو در تقابل با سرمربیان قبلی پرسپولیس آمار خیره کننده ای داشته و در هر ۶ مصاف قبلی موفق به شکست دادن آنها شده است(دایی ۳ بار،درخشان ۲ بار،گل محمدی یک بار)

اما نکته امیدوار کننده برای پرسپولیس روشن شدن موتور گلزنی مهدی طارمی است و حالا او به همراه محسن مسلمان با ۲ گل و ۲ پاس گل در کورس آقای گلی و بهترین پاسوری لیگ قرار دارند.به جز طارمی در دیدار دیشب فرشاد احمدزاده هم موفق به گلزنی برای پرسپولیس شد.این ششمین گل این بازیکن برای پرسپولیس در لیگ محسوب می شود ولی اولین گلی است که با سر به ثمر نرسانده است.

در دیگر دیدار این هفته تیمهای سایپا و استقلال خوزستان به مصاف هم رفتند.سایپا که تا قبل از این هیچ وقت در اهواز موفق به شکست استقلال خوزستان نشده بود و در ۳ تقابل اخیر در این شهر بازنده بود نشان داد که در این فصل با علی دایی می خواهد تیمی متفاوت از گذشته باشد و حریفی را که در ۲ فصل گذشته نتوانسته بود به آن گل بزند را ۲ بر یک شکست داد تا استقلال خوزستانی که تا هفته دوم تنها تیم بدون گل خورده لیگ بود دروازه اش را باز شده ببیند.

در نبرد قعر جدولیها ، دو تیم بدون امتیاز گسترش فولاد و سپیدرود رشت به مصاف هم رفتند و گسترش فولاد با تک گل دقایق پایانی خالقی فر موفق به پیروزی شد. هر ۲ گل گسترش فولاد در این فصل توسط خالقی فر به ثمر رسیده است.این اولین امتیاز تیمهای تبریزی در لیگ امسال است.سپیدرود با این شکست همچنان در قعر جدول جا خوش کرده است و نظر محمدی تنها مربی حاضر در لیگ این فصل است که در تاریخ لیگ برتر موفق به پیروزی نشده است.

تگ ها


اخبار روز Bundesliga فوتبال