خوان لاپورتا؛ محبوب‌ترین گزینه ریاست بارسا

از بین نامزدهای ریاست بارسلونا، روز دوشنبه چهار کاندیدا موفق به جمع‌آوری تعداد امضای کافی برای رسیدن به مرحله پایانی انتخابات بارسا شدند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، به نظر می‌رسد که نبرد اصلی بر سر ریاست باشگاه بارسلونا بین خوان لاپورتا و ویکتور فونت باشد.

لاپورتا، فونت، تونی فریکسا و امیلی روسود توانستند روز دوشنبه به تعداد لازم امضا جمع کرده و خود را به مرحله نهایی انتخابات بارسلونا که  دو هفته دیگر برگزار می شود برسانند.

لاپورتا که پیش از این برای دوره‌ای درخشان بین سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۱۰ ریاست بارسلونا را بر عهده داشت، توانست با ۱۰۲۷۲ رای به شکل قابل توجهی از فونت با ۴۷۱۳ رای، فریکسا با ۲۸۲۲ رای و روسود با ۲۵۱۰ رای پیشی بگیرد.

اعتبار و صحت این امضاها در روز سه‌شنبه بررسی شده و در روز پنجشنبه کاندیداهای نهایی اعلام می‌شوند.

دیگر کاندیداها اما نتوانستند به حد نصاب ۲۲۵۷ رای برسند و در این مرحله حذف شدند.

با توجه به اینکه روسود با اختلاف بسیار کمی توانست به حد نصاب لازم در تعداد امضاهای جمع شده برسد، او ممکن است در آخرین مرحله از بین کاندیداهای نهایی حذف شود.

علیرغم درخواست به تعویق افتادن انتخابات ریاست بارسلونا به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، این باشگاه همچنان بر تاریخ ۲۴ ژانویه برای برگزاری انتخابات، تاکید کرد.

ایالت کاتالونیا به تازگی قوانین سخت‌گیرانه جدیدی را برای کنترل شیوع کرونا تنظیم کرده که این قوانین از هفتم ژانویه به مدت ده روز اعمال می‌شوند.

هر چند این قوانین پیش از برگزاری انتخابات بارسلونا، منقضی می‌شوند اما به دلیل احتمال اینکه تعدادی از رای دهنده ها نتوانند در انتخابات شرکت کنند، درخواست‌هایی برای به تعویق انداختن انتخابات وجود داشت.

اما بارسا اعلام کرده که انتخابات این باشگاه قطعا در تاریخ ۲۴ ژانویه برگزار خواهد شد و تمام تمهیدات برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده و هماهنگی های لازم با مقامات محلی صورت پذیرفته.

با توجه به اینکه لاپورتا از هر سه کاندیدای دیگر روی هم، تعداد امضای بیشتری جمع‌آوری کرده، به نظر می رسد که او محبوب ترین گزینه برای رهبری بارسا برای دومین بار است.

بیشتر بخوانید:

ژاوی مربی بارسا می شود؛ پپ را هم بر می گردانم

بارسا بدون مسی ارزش کمتری دارد!

 

 

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال