خوان ماتا: در فینال اروپا با یک تیر دو نشان می‌زنیم

ستاره اسپانیایی منچستریونایتد از اهمیت دیدار فینال لیگ اروپا برای تیمش سخن گفت ......
ستاره اسپانیایی منچستریونایتد از اهمیت دیدار فینال لیگ اروپا برای تیمش سخن گفت  ...

ستاره اسپانیایی منچستریونایتد از اهمیت دیدار فینال لیگ اروپا برای تیمش سخن گفت .

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از ساکرنت، منچستریونایتد فردا شب (چهارشنبه) در استکهلم سوئد در فینال لیگ اروپا به مصاف آژاکس خواهد رفت.

این بازی اهمیت زیادی برای هر دو تیم دارد. البته برای یونایتدها اهمیت این بازی نسبت به آژاکس بیشتر است چون آنها هنوز سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب نکردند. در صورت پیروزی در بازی فردا شب، یونایتد ضمن کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می تواند به یک عنوان قهرمانی دیگر نیز برسد. عنوانی که در تاریخ باشگاه یونایتد وجود ندارد و تنها جامی است که در کلکسیون افتخارات باشگاه دیده نمی شود.

خوان ماتا از این فرصت ویژه هیجان زده شده است. او درباره حضور در بازی فردا شب گفت : این فرصت را داریم که بتوانیم به لیگ قهرمانان اروپا برسیم. لیگ قهرمانان اروپا بهترین و معتبرترین رقابت باشگاهی در اروپاست. این چیزی است که باشگاه بزرگی همچون منچستریونایتد باید هر ساله در آن شرکت کند. در حال حاضر در فینال  لیگ اروپا هستیم و اگر پیروز شویم، با یک تیر دو نشان زدیم. هم قهرمان این رقابت ها شدیم و هم این که جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب می کنیم.

خوان ماتا زمانی که در چلسی بازی می کرد، موفق شد در سال ۲۰۱۳ قهرمان لیگ اروپا شود. آبی های لندن در فینال آن رقابت ها توانستند بنفیکا را دو بر یک شکست بدهند و عنوان قهرمانی را کسب کنند.

ستاره اسپانیایی منچستریونایتد ادامه داد: اکنون سهمیه لیگ اروپا را کسب کردیم ولی این برای ما کافی نیست چون می خواهیم در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشیم. امیدوارم که فردا شب این اتفاق رخ بدهد و به جای این که پنجشنبه شب ها بازی کنیم، سه شنبه یا چهارشنبه شب ها به میدان برویم. همچنین فکر می کنم درآمدزایی آن نیز برای باشگاه مهم باشد. البته مساله دیگر این است که با کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می توانیم بازیکنان بزرگی را به خدمت بگیریم.

ماتا در پایان درباره حضور در ترکیب ثابت منچستریونایتد و بازی زیر نظر ژوزه مورینیو هم گفت : در یونایتد خوشحال هستم. بعد از دوران الکس فرگوسن عصر جدیدی در باشگاه شروع شده است. مربیانی بعد از فرگوسن اینجا حضور داشتند و بازیکنان مختلفی هم بودند. این مرحله جدیدی از باشگاه است. همه خوشحال هستیم که عضوی از آن هستیم.

برای اعتراض روی پرونده پروپیچ باید 20 هزار فرانک سوئیس پرداخت کند.

به گزارش مدال به نقل از یک ورزش، بعد از اینکه کمیته انضباطی فیفا باشگاه استقلال را به پرداخت بدهی پروپیچ محکوم کرد، مسولان استقلال نامه اعتراض خود را به دادگاه عالی ورزش(CAS) ارسال کرده ومبلغ 20 هزار فرانک سوییس نیز به حساب این دادگاه واریز کردند.

استقلالیها 21 روز فرصت دارند تا مستندات خود را ارایه کنند تا دوباره فیفا انها از نقل وانتقالات محروم نکند یا جریمه ای دیگری در نظر نگیرد.